Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Eveniment Mihai Gâdea îşi încalcă şi religia pentru a-şi apăra stăpânul (FOTO)

Mihai Gâdea îşi încalcă şi religia pentru a-şi apăra stăpânul (FOTO)

Un articol de: B1.ro | 08 Aug 2014, 23:25
Pronunţarea sentinţei finale în Dosarul ICA, prin care Dan Voiculescu este trimis în spatele gratiilor pentru următorii 10 ani, reprezintă finalul unui proces îndelungat, desfăşurat pe o perioadă de 6 ani. Nu şi pentru subalternii mogulului.

După interminabilele emisiuni pre-verdict, transformate în pledoarii orbeşti în favoarea fondatorului Intact, angajaţii Antenelor, în frunte cu Mihai Gâdea, s-au reunit vineri seară într-o nouă ediţie specială, pentru a-şi deplânge deopotrivă soarta şi patronul.


Foto: Antena 3

Înarmat cu jumătăţi de adevăr şi instigări la revolte solidare, Mihai Gâdea şi-a început emisiunea în forţă, muncind cot la cot cu vedetele postului pentru a-şi susţine cauza. O cauză pentru care nimic nu s-a dovedit a fi mai important. Nici propria sa religie.

„Mihai Gâdea respectă Sabatul și, din acest motiv, niciodată nu o să-l puteți urmări la „Sinteza Zilei” vineri seara și nici măcar sâmbătă seara, deoarece adventiștii nu lucrează de la apusul zilei de vineri până la apusul zilei de sâmbătă, nota de curând Emanuel Ungureanu, într-un editorial postat pe site-ul ziardecluj.ro.

Într-adevăr, adventiştii de Ziua a Şaptea păzesc această zi pentru odihnă şi închinare, conform Scripturii. Obişnuiesc să se întâlnească la biserică pentru închinare publică „în fiecare vineri seară, la începutul Sabatului (nume biblic pentru sâmbătă), sâmbătă dimineaţă şi după-amiază, după cum este descris portretul unui adventist, chiar pe site-ul Bisericii.

Vineri, 8 august 2014, în prima seară a lui Dan Voiculescu după gratii, când Soarele apunea la ora 20:32, întâiul său discipol îşi începea discursul de gâde al Justiţiei, în faţa unei asistenţe cu capul plecat şi ochi umezi, asigurându-şi o dată în plus conducătorul că se află „încă aici”.


Foto: Antena 3

Despre acest subiect a mai scris și Vali Petcu (Zoso), pe blogul său.

Recomandă stirea:
email
+ adauga comentariu COMENTARII (117):
  • 1. De antybufoni | 15 Aprilie 2015 23:02

    acesti bufoni comunisti gadea badea si toti ceilalti cand vor fi arestati?? cand si cine va inchide antenele.PENTRU LINISTEA NOASTRA A TUTUROR..??cand?/cand scapam de plagiator si toti ai lui??pina cand ii mai vedme simtit terorizandune.pina cand?/

  • 2. De SUCA | 16 August 2014 14:06

    DOMNULE GADEEA CU CAPUL ca un BOSTAN
    GATA S-A TERMINAT, TRECETI LA FRECAT MACIUCILE SAU LA INDRELATAT BANANE, pentru ca o sa ramaneti fara LATRINE

  • 3. De Gigi | 11 August 2014 14:13

    UN nebun sinistru ca si dementul de badea . Nu merita sa-i fie scris numele cu majuscula .
    UAAAAAAAAAAAAAAAA JIGODIILOR !
    Mincinosilor , afar in strada cu voi , la vaci va e locul!

  • 4. De ecoul | 11 August 2014 13:24



    Serbasina, tarfa masculine de Varan ce faci ma, F U T U T I mortii matii nu mai distrugi tu forumurile de la EVZ, REVISTA 22 si altele basiste? O sa mori in puscarie derbedeu oligofren senil si largit la orificiul bucal si A N A L. Tie ti-a mers aici ca adminul (personaj colectiv) e idiot si impotent. La evz daca scrii ceva esti sters instant sau dupa maxim 2 minute. DE ce nu distrugi si comentariile lui Pora, Cristoiu, Orcan si multi multi altii?
    Fiindca nu esti decat o L A B A Trista si NEPUTINCIOSA, mirosind numai si numai a KAKAT de Varan
    Latrau patetic si schizophrenic, maine poimaine apare stirea ca ai crapat in exercitiul functiunii cu lingura plina de kakat in gura!
    Ma P I S pe tine la orice ora, accident genetic nedistrus la timp si bicisnic ce esti!

  • 5. De frizerul | 11 August 2014 13:01

    gidea a inceput sa-ti cada parul

  • 6. De ochiul critic | 11 August 2014 12:16

    @87. De titi | 09 August 2014 01:28
    bah astia de va bucurati si jubilati de nenorcirea A3 si a lui DV & Co., sunteti insalubri si oligofreni. De unde dracului ati aparut asa de multi, nu stiu? R: Titisor...nici nu stii ce mic esti cu acest comentariu si nu realizezi cat de multi suntem care avem respect fata de valori, nu de scursuri ca badea,gadea,grecu, r.tudor si alte aberatii umane ca astea!!! Daca le va predica gadea pocainta adevarata au si ei sansa lor in fata lui Dumnezeu dar cu recunoasterea vinovatiei ca au aparat un infractor!!! Doamne iti multumim...O ZI BUNA ROMANIA!!! Asta e curatenia de toamna...sa vedeti aia de primavara!!!

  • 7. De TOT NOI | 11 August 2014 11:03

    UNDE GASIM COMENTARILE NOASTRE FACUTE AZI??????????????????????????????????????????
    SAU CE NU VA CONVINE STERGETI??????????????

  • 8. De tengat de hidrocefal | 11 August 2014 10:44

    De cine ti-e frica bai zdreanto gadea , de umbli cu doua gorile dupa tine ? de popor ?

  • 9. De gogu | 11 August 2014 10:01

    postul b1tvse manifesta invidios,miseleste,pe motiv ca iei nu reusesc sa mobilizeze nici pe cei din trustul lor la o manifestare,sunt prosti,nusi dau seama ca poporu nui vrea,pe motiv ca sunt lingai de cururi basiste pentru un salariu.Tot ce pot spune despre voi,este;MIE SCARBA de voi.

  • 10. De leto | 11 August 2014 09:57

    Mihai Gadea nu are nicio religie. El conduce propaganda sectei Antena3 care este un cult satanic. A se citi multe dintre comment-urile postate de membrii acestei secte care demonstreaza ca sunt adepti ai satanismului.

  • 11. De noinoinoi | 11 August 2014 08:35

    audienta arata cine are "lipici " la oameni,Romanii NU sunt prosti cum credeti voi.NU putem sa nu fim alaturi de asemenea profesionisti exemplari,de mare calitate,care isi folosesc energiile in sensurile cele mai bune si adevarate.Stiti cum este ,daca NU poti fi ca cei din ANTENE incerci sa distrugi ce este bun si extrem de profesionist din marea invidie si din limitarile de care fac dovada cei care iau note proaste,prin audienta total diluata.Stiti cum este ,nimeni nu da in plop ci intr-un pom cu fructe Invatati de la ei ca sa putem sa va alegem.

  • 12. De ala rau | 11 August 2014 02:17

    instigator nenorocit

  • 13. De ala rau bis | 11 August 2014 02:14

    pentru mine esti un comunist nesimtit care imi bagi scobitoarea in ochi, gadea ar trebui sa fii executat pentru cat rau ai facut unui stat democratic!

  • 14. De ala rau | 11 August 2014 02:12

    sectarule mars acasa si latra la pereti poate iti tabacesc soricul de pe buci