Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Eveniment Radu Banciu: Nu avem nevoie de mila lui Rourke. Face adăpost pentru câini pentru că n-a muncit deloc pentru banii aceia

Radu Banciu: Nu avem nevoie de mila lui Rourke. Face adăpost pentru câini pentru că n-a muncit deloc pentru banii aceia

Un articol de: |
Foto: B1 TV
Jurnalistul Radu Banciu a vorbit, luni seara, în cadrul emisiunii ”Lumea lui Banciu”, de pe B1 TV, despre gestul actorului american Mickey Rourke de a oferi 250.000 de dolari pentru a construi un adăpost uriaș pentru găzduirea maidanezilor din România.

Banciu spune că ţara nu are nevoie de astfel de "eroi" care au câştigat averi nefăcând nimic.

"Ce idiot şi Mickey Rourke, e clar că a câştigat uşor banii ăştia, s-a dus el pe munte şi a zis o replică de 40 de ori şi gata, i-au venit banii. Ăştia sunt bani nemunciţi, de aia aruncă fără cap cu ei. Dacă ar fi un chirurg care ar fi muncit ani întregi pentru banii ăştia, nu-i arunca el pe nişte câini. Rourke în loc să zică ce baftă pe el că are atâţia bani, să facă ceva cu ei, că doar alţii n-o să mai prindă aşa repede că nu e businessman, el i-aruncă aşa. Dar nu de salvatori din ăştia am eu nevoie, n-am nevoie de mila lui, că gesturile astea măreţe făcute cu bani care practic nu sunt ai lui, deci nu sunt munciţi cu adevărat de el, nu mă impresionează", a spus Banciu.

Actorul american a decis să construiască un adăpost pentru câinii comunitari pe care să-l numească "Sanctuarul câinilor sălbatici din România".

În ce privește mărimea, presa din SUA scrie că acesta ar putea fi cât un stadion de fotbal.


Citeşte mai multe despre:   Radu Banciu,   Mickey Rourke,   adapost pentru caini,   adăpost pentru maidanezi
Recomandă stirea:
email
 
 
+ adauga comentariu COMENTARII (19):
  • 1. De murg | 24 Septembrie 2013 17:15

    baaaa, astia
    sunteti o haita de caini raiosi
    bleah, natiune
    banciu va preocupa , nu haita de gorile de la guvern

  • 2. De Duverhel 2 | 24 Septembrie 2013 14:58

    Hai c-am uitat .

    Zi ma , pe post : ULIUL SOSELELOR !
    Sa vada lumea cita romana cunosti .

  • 3. De Duverhel | 24 Septembrie 2013 14:56

    Bei, chelie!
    Limba romana e meseria ta , de profesoras de limbi . Asa ca nu te da cult , cu gramatica .
    Uite in schimb cit esti de dastept la aritmetica . Turcescu : 4 emisiuni a 1,5 ore , insemna 6 ore .
    Banciu chelul : 6 emisiuni a cite o ora face tot 6 ore. Asa ca : mucles cu truda ta , eroica .
    In alta ordine de idei :
    - daca nu te-or chemat aia in Noua Zeelanda , insemna ca la vremea aceea nu reprezentai nimic
    in media romanesca.
    - acum , dupa ce ai facut loby la cianura , reprezinti si mai putin .
    Si ninca ceva : daca nu iti permiti un ceas la fel de scump ca al lui Turcescu , insemna ca te-ai vindut
    ieftin ( ca o tirista dintr-un oras mic ) la cianuristii candieni . Sictir !

  • 4. De bibicu | 24 Septembrie 2013 14:41

    Da' Banciu asta ce munci face pentru banii care-i incaseaza? Se plange totat ziua de frustrarile sale personal, ca femeile sunt stricate, fiindca nu se uita la el de urat ce esta? Ca marii sportivi sunt prosti, fiindca el nu a realizat nimic notabil in viata lui! Ca tara asta e de rdoi bani, dar nu pleaca fiindca in strainatate ar fi muritor de foame, nestiind sa fac nimic decat sa arunce cu mizerii in toata lumea. Este si de o incultura crasa, doar cei la fel de inculti ca si el il vad pe individul acesta abject ca fiind citit! Face greseli gramaticale si fonetice penibile.

  • 5. De Mitza | 24 Septembrie 2013 12:23

    Asta e chiar culmea ! Calul de dar nu se cauta la dinti, Banciule ! autoritatile noastre ce au facut ??
    Bine ca mai si cartim in loc sa zicem sarut mana...capra raioasa cu coada pe sus .
    Imi erai simpatic, dar s-a terminat .

  • 6. De Aris | 24 Septembrie 2013 11:47

    in consecventa lui de prostie tipic romaneasca trebuie sa dai toata ziua la lopata ca sa fii indreptatit sa faci un gest nobil! cu acelasi rationament oare cine munceste cu adevarat pentru banciu in aceasta tara!?.. se pare ca domnul asta este intr un permanent delirius perpetum in cea ce priveste atitudinea lui fata de animale!..

  • 7. De OFF | 24 Septembrie 2013 10:36

    Truda de rautacios si zgargan....mai bine ar muri caini aia pentru el.....ca doara pentru asta numa sa se afle in vb. conteaza.

  • 8. De OFFF | 24 Septembrie 2013 10:34

    JALNIC comoprament..sa vb. ase... In loc sa ii para si lui bine de caini..mai bine sa apuca de comentari fara rost..JALNIC..astai CINISM ... pa asta nul intere numa sa se auda vb. ceva....off

  • 9. De aurelia | 24 Septembrie 2013 10:10

    vezi de treaba, banciule, ca tu ai inceput chestia cu robert turcescu, e foarte simplu, nu l agreezi deoarece esti total diferit in comparatie, nu ca ar fi o problema insa eu nu mi amintesc de turcescu sa te fi criticat in direct cu acididtatea ta specifica.
    dar daca tie iti place sa insiri verzi si uscate e treaba ta, desi uneori imi dadeai impresia ca vei sparge muntii, pai deloc asa.
    sincer, de cand ai aparut cu emisiunea te am urmarit pana mai acum o saptamana, acuma am renuntat fiindca ma plictisesc, erai un fel de - uite domne are dreptate, bine ca le zice el - acuma esti cam plictisitor cu aceiasi placa, seara de seara.
    nu ca ai avea tu pretentia sa schimbi ceva, nu i asa banciule? stii vorba aia, cainele care latra nu musca, asa se zice nu i asa? sau vorba lui mircea diaconu, n am gasit alta rima...
    aia e banciule, erati putini care va bateati cu sistemul acum sunteti si mai putini caci nu i asa, sa nu vina cineva sa ti dea tie lectii, domnule radu banciu.

  • 10. De flesh | 24 Septembrie 2013 08:22

    Bine ca muncesti tu, ma, Banciule, pentru banii pe care-i castigi...
    Ori tu, ori un betiv e la carciuma care comenteaza toate cele, tot aia. Dar tu iei si bani pe vorbele astea de betie!

  • 11. De bibi | 24 Septembrie 2013 06:59

    B1 nu are si un stapan normal la cap sa-l trimita pe javra asta turbata acolo unde-i este locul:LA UN ADAPOST DE CAINI ! Fiti siguri ca nu -l va lua nimeni de acolo in cele 15 zile prevazute de lege!!

  • 12. De +++ | 24 Septembrie 2013 05:58

    Odată ce domnul banciu mârşăluieşte fără ezitare spre porţile iadului,ridicolul îl îneacă:dacă banii lui RFsunt nemunciţi,cei ai drăciei sale cum sunt,după exact acelaşi raţionament.Să cerceteze dacă peştele de siclă are suflet şi să-l înghit pentru a scăpa de constipaţie!

  • 13. De Ion | 24 Septembrie 2013 04:13

    Il rugam pe Mickey Rourke sa cumpere Universitatea Craiova!
    Please, Mr Rourke, come and buy our football club Universitatea Craiova and we will give you for free thousands of dogs! They could get and play main roles in movies!

  • 14. De mircea | 24 Septembrie 2013 02:31

    te fut in gatu matii ma nesimtiule

  • 15. De as | 24 Septembrie 2013 02:18

    Bai neam de Iobag, tocmai astia sint oameni adevarati, plini si pe dinauntru si pe dinafara, nu ca tine gol si pe dinauntru si pe dinafara dar cu cultura generala, ai sa mori cu ea si prost si sarac.