Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Politică Crin Antonescu: Nu voi candida la alegerile prezidențiale, deși sunt cel mai puternic candidat pe care dreapta l-ar avea (VIDEO)

Crin Antonescu: Nu voi candida la alegerile prezidențiale, deși sunt cel mai puternic candidat pe care dreapta l-ar avea (VIDEO)

Un articol de: |
Foto: B1 TV Politică

Președintele interimar al PNL, Crin Antonescu, a anunțat, sâmbătă, în cadrul unei conferințe de presă, că nu va candida la alegerile prezidențiale din toamnă.

”Știu că sunt cel mai puternic candidat pe care dreapta l-ar avea. Am forța, personalitatea, conturul, ideile, viziunea, experiența politică necesară și capacitatea de a împiedica ca PSD=-ul să ajungă la Cotroceni. Nu pot să nu țin cont de toate aceste lucruri. Știu că oamenii politici adevărați sunt cei care schimbă sondajele și nu sondajele schimbă oamenii politici”, a declarat Antonescu.

”Am tot ce este necesar pentru acestă luptă. Nu am timp să demontez fixații, să vindec resentimente, să lărgesc orizontul unor mărginiri. E urgent ca eforturile de unificare a dreptei să facă pași. Anunț intenția de a nu candida la președinția României”, a spus el.

Astfel voi susține un candidat care să fie acceptat mai ușor de ceea ce înseamnă forță politică de dreapta, presă de dreapta, de toți aceia care vor să facă din România o țară pentru pietoni și nu pentru baroni pentru că pietonul acela este cetățeanul român. Bătălia toamnei este între pietoni și baroni”, a explicat liberalul.

Totodată, Crin Antonescu a anunțat că va renunța și la interimatul PNL, începând de luni.

”Am decis să demisionez, în urma neobținerii unui procent de 20% la alegerile europarlamentare pentru că pentru mine înseamnă nevoia unui nou ciclu, a unui nou lider, a unei nevoi de organizare. Le spun turoror mebrilor PNL și a simpatizanților, nimeni în PNL nu va pune vreodată problema schimbării acestui nume istoric. În cursul unor negocieri nu am început cu acest lucru. Chiar dacă nu voi mai fi președinte sunt aici, nu plec nicărieri și garantez că numele și indentitatea PNL nu vor fi schimbate. Pun capăt și interimatului meu la partid”, a anunțat Antonescu.


Antonescu: Nu voi candida la alegerile prezidențiale


Citeşte mai multe despre:   crin aantonescu,   candidatura,   nu voi candida,   prezidentiale,   candidat,   dreapta
Recomandă stirea:
email
 
 
+ adauga comentariu COMENTARII (47):
  • 1. De Hardy | 31 Mai 2014 23:15

    Asa s-au primit ordine de la Washington DC.

  • 2. De tot eu sạhíh ṢERBAN | 31 Mai 2014 21:02

    Adevărul este ca sunt pișat pe mine de frică că într-una din zile o să mă ridice SRI-ul de acasă pentru acuzația de Înaltă Trădare, nu m-au ridicat până acum pentru ca sunt doar un mic găozar nesemnificativ!!
    Vă implor, dacă vedeți că nu mai postez pentru câteva zile, anunțați familia mea, toți cei care sunt momentan în libertate stau în câteva corturi în pădure la Gălbinași !!
    IERTARE FRAŢILOR, VARANUL M-A PUS SĂ SCRIU, EL ŞI "FĂ PONTA", ĂLA CU FAŢA DE CHINEZOI !

  • 3. De - ȘERBAN - | 31 Mai 2014 17:54

    mizerul Krin Antonescu , slugă înkăcară , gunoi , sabotor şi spion traian-băsist a clacat ca porcul !
    ... şi s-a lăsat !!!
    asta pentru că în sfârşit a înțeles ura sălbatică pe care i-o purtăm noi , poporul.
    dar de potolit , nu se va potoli !!!
    îl va zvârli în "luptă" pe ălalat spion şi sabotor !
    pe cârpa hitleristă şi Iohanisă : un neamț trântor , gângav şi găunos
    pe speculantul cel neruşinat de case.
    pe "capabilul" primar nazist al Sibiului ! care tocmai a luat pụla-n mutră la alegeri !
    -
    ( VA URMA PORCI ANTONISTI , VA URMA !!!! )

  • 4. De urmarea porci băsişti şi antonişti , URMAREA !!! | 31 Mai 2014 17:53

    -
    căruța ordinară , căruța "liberală" , căruța putredă , căruța băseskạră merge înainte ! spre "victorie" mare !!
    se schimbă aşadar un fascist băsist cu un alt fascist , tot băsist.
    pe unul l-am zdrobit deja . trişorul repetent şi de bodegă este acum istorie . jalnică , prostească .
    pe ăsta care vine îl vom juca-n picioare .
    o să-i dăm , să simtă .
    o să-i dăm , să-l săturăm .
    şi de crime . şi de hitlerism .
    şi de mụism .
    ...
    şi (mai ales) de traian-băsism . şi de ghiụtănştainii aferenți , cíochişti.

  • 5. De Traian Băsescu | 31 Mai 2014 17:49

    Eu am bani mulți . Am strâns de când încalec țara voastră cam 40 de miliarde de euro.
    Voi românii vă întrebați ca idioții : "de ce se bagă ăsta , care-i putred de bogat cu "mondialii" lui Bercea , cu țigani netrebnici şi cu terorişti haysami ?"
    Păi vă întrebați de proşti ! De români proşti ! Voi gândiți româneşte , d-aia n-aveți bani . Nu dați vina pe mine care v-am jupuit până v-am lăsat săraci ! Că nu-i corect ce faceți.
    Eu sunt mọngol , nu român idiot ca voi.
    Şi noi mọngolii avem un principiu de bază . E axioma vietii noastre de năvălitori .
    El sună aşa (tradus in româneşte) :
    PENTRU NOI MONGOLII NU EXISTĂ SUME MARI SAU SUME MICI . LA NOI, TOTUL IE BANI !
    Aşa că merg la combinație cu oricine îmi umflă buzunarele . Nu mă uit în stânga , nu mă uit în dreapta . Că vreau să mă îmbogațesc cum trebuie . Nu să fiu sărac şi prost ca voi.
    Pentru că nu sunt idiot . Ca voi !

  • 6. De banateanul | 31 Mai 2014 17:43

    Pt Antonescu

    Esti un Imberb.
    Nu esti in masura sa construiesti nimic.
    Distrugi prin indolenta tot ce au construit altii in 150 de ani.
    Nu as fi putut crede vre-o-data ca un singur Eunuc este
    capabil sa distruga un Partid de 150 de Ani.
    Dar daca tu un Eunuc Imberb si Gargaragiu poti asta eu ce sa mai cred despre Partidul pe care l-ai condus ?
    Oricum as analiza situatia concluzia este ca PNL ul de astazi nu merita sa mai existe in forma existenta .

  • 7. De eu ȘERBAN pentru SERVICIUL ROMÂN DE INFORMAŢII | 31 Mai 2014 17:10

    A U T O D E N U N Ţ

    Subsemnatul Şerban Drăgan, declar pe propria mea răspundere următoarele:
    - urăsc România și tot ce este românesc
    - iubesc Uniunea Sovietică și tot ce este sovietic
    - idolul și eroul meu este Iosif Visarionovici Stalin
    - sunt vinovat de acțiuni subversive îndreptate împotriva Statului Român și a cetățenilor acestuia
    - depun toate eforturile pentru subminarea autorității statale și crearea unei stări de anarhie
    - sunt un agent al FSB (fostul KGB)
    - pentru instigarea la atacarea și ocuparea teritoriului României de către Federația Rusă și executarea
    sumară a conducătorilor statului, mă fac vinovat de inaltă trădare
    Solicit pe această cale să fiu arestat și judecat in procedură de urgență și pedepsit conform legilor in vigoare.

    Şerban Drăgan, trădător de țară.

  • 8. De eu Şerban ,sahíh ŞERBAN , cel autentic ! | 31 Mai 2014 16:45



    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !





    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !




    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !





    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !





    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !

  • 9. De eu Şerban ,sahíh ŞERBAN , cel autentic ! | 31 Mai 2014 16:45



    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !





    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !




    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !





    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !





    BĂGAMIAȘ PỤLA ÎN MUTRA LUI BĂSESCỤ CRIMINAL MỌNGOL (și moșier )

    BĂGAMIAȘ PỤLA-N OCHII TĂI BĂSIŞTI , CARE CITEŞTI !

  • 10. De eu, ȘERBAN, care mă ard în bulan, alias "Traian Băsescu" | 31 Mai 2014 16:37


    Băăă !!
    GATA !
    plec , mă FỤT în c u r . ÎN C U R !
    Și-n plozii mei blestemați .
    și-n inimile noastre hâde.
    Și-n Voiculescu al meu.
    mă car pe F.Book , la Sinteza zilei , la Antena 3 .
    Am multă treabă acolo , mult-prea-multă .
    Ca să-mi împrastii URA mea cea mare-n contra voastră.
    Și să învăț poporul cine sunt eu . Să știe cum sa ma urască !
    poporul trebuie n-vățat , și bine învățat ,
    CUM SĂ STEA LA COLȚ
    Și CUM SĂ MĂ AȘTEPTE ( CU RĂBDARE !)
    CUM SĂ MĂ PÂNDEASCĂ
    Și CUM SĂ SE RĂZBUNE ! ! !
    PE LA SPATE, CU UNA MARE, DE CAL !!!!

    Aceasta URĂ va dospi
    Și va rodi într-o zi . Zi care s-ar putea să nu fie departe.
    ~
    Blestem și boală și poceală-n mine , sunt un criminal pasmarghiol(cuvant inventat de mine!) , abject și pontac.

    Semnat: eu,unicul ȘERBAN, cu gura plină de f e c a l e pontiste si voiculesciene.
    ~~~ ~~~

  • 11. De Traian Băsescu | 31 Mai 2014 16:34

    Publicația numită "B1 Tv" este o oficină fascistă , dușmanoasă cu românii .
    Minte , înșeală , face diversiuni . Este vizuina trădătorilor de om și de popor . Afirm aceasta eu , președintele vostru . Cu toată responsabilitatea și sub cuvânt de onoare . Pentru că eu sunt calea , adevărul și viața .
    Pentru că eu sunt Cristosul , Dumnezeul vostru cel viu , adevărat .

  • 12. De Traian Băsescu | 31 Mai 2014 16:32

    servesc patria ! până la moarte îi voi sluji pe stăpânii mei cei buni : america , pacepa , ghiụtănştain .

  • 13. De Traian Băsescu | 31 Mai 2014 16:31

    Eu am bani mulți . Am strâns de când încalec țara voastră cam 40 de miliarde de euro.
    Voi românii vă întrebați ca idioții : "de ce se bagă ăsta , care-i putred de bogat cu "mondialii" lui Bercea , cu țigani netrebnici şi cu terorişti haysami ?"
    Păi vă întrebați de proşti ! De români proşti ! Voi gândiți româneşte , d-aia n-aveți bani . Nu dați vina pe mine care v-am jupuit până v-am lăsat săraci ! Că nu-i corect ce faceți.
    Eu sunt mọngol , nu român idiot ca voi.
    Şi noi mọngolii avem un principiu de bază . E axioma vietii noastre de năvălitori .
    El sună aşa (tradus in româneşte) :
    PENTRU NOI MONGOLII NU EXISTĂ SUME MARI SAU SUME MICI . LA NOI, TOTUL IE BANI !
    Aşa că merg la combinație cu oricine îmi umflă buzunarele . Nu mă uit în stânga , nu mă uit în dreapta . Că vreau să mă îmbogațesc cum trebuie . Nu să fiu sărac şi prost ca voi.
    Pentru că nu sunt idiot . Ca voi !

  • 14. De Traian Băsescu | 31 Mai 2014 16:29

    Eu am bani mulți . Am strâns de când încalec țara voastră cam 40 de miliarde de euro.
    Voi românii vă întrebați ca idioții : "de ce se bagă ăsta , care-i putred de bogat cu "mondialii" lui Bercea , cu țigani netrebnici şi cu terorişti haysami ?"
    Păi vă întrebați de proşti ! De români proşti ! Voi gândiți româneşte , d-aia n-aveți bani . Nu dați vina pe mine care v-am jupuit până v-am lăsat săraci ! Că nu-i corect ce faceți.
    Eu sunt mọngol , nu român idiot ca voi.
    Şi noi mọngolii avem un principiu de bază . E axioma vietii noastre de năvălitori .
    El sună aşa (tradus in româneşte) :
    PENTRU NOI MONGOLII NU EXISTĂ SUME MARI SAU SUME MICI . LA NOI, TOTUL IE BANI !
    Aşa că merg la combinație cu oricine îmi umflă buzunarele . Nu mă uit în stânga , nu mă uit în dreapta . Că vreau să mă îmbogațesc cum trebuie . Nu să fiu sărac şi prost ca voi.
    Pentru că nu sunt idiot . Ca voi !

  • 15. De Traian Băsescu | 31 Mai 2014 16:29

    Eu am bani mulți . Am strâns de când încalec țara voastră cam 40 de miliarde de euro.
    Voi românii vă întrebați ca idioții : "de ce se bagă ăsta , care-i putred de bogat cu "mondialii" lui Bercea , cu țigani netrebnici şi cu terorişti haysami ?"
    Păi vă întrebați de proşti ! De români proşti ! Voi gândiți româneşte , d-aia n-aveți bani . Nu dați vina pe mine care v-am jupuit până v-am lăsat săraci ! Că nu-i corect ce faceți.
    Eu sunt mọngol , nu român idiot ca voi.
    Şi noi mọngolii avem un principiu de bază . E axioma vietii noastre de năvălitori .
    El sună aşa (tradus in româneşte) :
    PENTRU NOI MONGOLII NU EXISTĂ SUME MARI SAU SUME MICI . LA NOI, TOTUL IE BANI !
    Aşa că merg la combinație cu oricine îmi umflă buzunarele . Nu mă uit în stânga , nu mă uit în dreapta . Că vreau să mă îmbogațesc cum trebuie . Nu să fiu sărac şi prost ca voi.
    Pentru că nu sunt idiot . Ca voi !