Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Politică Gabriela Firea: Românii nu sunt în extaz după rezultatele guvernării tehnocrate. Un sondaj arată că majoritatea bucureștenilor nu-și doresc un independent la Primăria Capitalei (VIDEO)

Gabriela Firea: Românii nu sunt în extaz după rezultatele guvernării tehnocrate. Un sondaj arată că majoritatea bucureștenilor nu-și doresc un independent la Primăria Capitalei (VIDEO)

Un articol de: B1.ro | 13 Feb 2016, 22:02
Gabriela Firea a declarat în emisiunea Dosar de politician, moderată de Silviu Mănăstire pe B1 TV, că nu ține neapărat să fie candidatul PSD pentru Primăria Capitalei și dacă va fi propusă altă persoană, ea o va susține în campania electorală.

”La sfârșitul lunii februarie se finalizează cercetările sociologice, iar la începutul lunii martie va exista decizia politică. În cazul acestor alegeri au fost ezitări în privința candidaturilor, mă refer aici la celelalte formațiuni politice, dar la PSD a fost propunerea făcută de câțiva colegi de-ai mei de a mă implica eu în campanie.

Eu nu am spus de la început că sunt pregătită sau că doresc acest proiect și, în acest moment, eu le-am transmis colegilor că dacă vor găsi o altă variantă mai bună decât mine, va fi pentru mine nu o ușurare, ci posibilitatea de a continua propriile proiecte și, în masura în care voi putea să fiu utilă, îl voi sprijini pe celălalt candidat”, a declarat Gabriela Firea.

Aceasta a mai precizat că a fost finalizat sondajul privind candidatul potrivit pentru Primăria Generală, iar acum se lucrează la cel privind candidații pentru primăriile de sector.

Gabriela Firea: Un sondaj arată că majoritatea bucureștenilor nu-și doresc un independent la Primăria Capitalei


”La întrebarea dacă și ar dori un independent, cei mai mulți au răspuns că ”nu”, ci vor un candidat din partea unei formațiuni politice, pe care să îl tragă la răspundere din punct de vedere politic pentru acțiunile sale.

Cred că a contribuit la acest rezultat și faptul că românii nu sunt în extaz după rezultatele guvernării tehnocrate. Au făcut comparații și au văzut că politicienii care au guvernat au avut și ei oameni competenți, profesioniști onești, dar nu toți tehnocrații au trecut de votul publicului. Unii dintre ei chiar au avut gafe impardonabile și au avut exprimări nefericite care i-au făcut pe mulți să se întrebe dacă nu cumva așa și gândesc”, a mai susținut Firea.
Recomandă stirea:
email
+ adauga comentariu COMENTARII (16):
  • 1. De STFB | 15 Feb 2016 05:24

    Pai bucureștenii tocmai ce si au luat teapa cu un ,, independent" , sau oprescu era PSD ist cumva !? ;)

  • 2. De theo | 14 Feb 2016 19:40

    O FI ANUL MAIMUTZELOR; DAR RASA TA , NU!

  • 3. De iulian | 14 Feb 2016 17:39

    DOMNULE MANASTIRE,va stiam barbat adevarat si inca mai am incredere in dumneavoastra,dar sa spuna toapa asta ca guvernarea ponta a avut rezultate bune si oprescu a facut lucruri bune ,iar daca ii luam unul cate unul pe ministrii lui ponta ,inclusiv ponta si oprescu, ar trebui sa fie la jilava pentru ani multi si nu ii spuneti nimic,imi pare nespus de rau.
    upa umila mea parere ,nu mai faceti asemenea emisiuni pentru ca va taiati singur craca de sub piciore.

  • 4. De 0NEST | 14 Feb 2016 16:44

    Tov sa GABRIELA FIREA PANDELE progenitura a activistilor de partid al PCR si a securistilor lor ,fosta invatatoare in com .CLEJA jud.Bacau ,crede ca noi oamenii educati ,morali si de buna credinta am uitat de comportamentul total deplasat si imoral de carev a dat dovada in campania electorala prezidentiala din 2014.Chiar nu aveti nici un pic de bun simt.???.

  • 5. De Alin | 14 Feb 2016 16:03

    Sunteti intr-o eroare grava. Romanii sunt chiar multumiti de acest guvern de tehnocrati. Umil, va pun si eu o intrebare: a luat bacalaureatul fiul dvs.? Daca nu, va rog sa faceti ce stiti sa faceti cel mai bine, adica sa faceti copii, pe banda rulanta daca se poate si lasati primaria Bucurestiului in pace. Si spuneti-i sotului dvs. sa mai iasa din sufrageria aia de neam prost si sa se apuce sa asfalteze drumurile din Voluntari.

  • 6. De ana | 14 Feb 2016 15:03

    Bucurestenii au impresia ca sunt desteptii tarii iar cei din provincie o adunatura de prosti. La toate alegerile si-au dat cu dat cu "stangu-n dreptu".Ia faceti dragi bucuresteni o statistica a primarilor alesi de voi.Ei ce spuneti sunteti asa destepti?Acum vrea sa va fie primar madam Vranceanu Firea Pandele etc.Sa auzim de bine.

  • 7. De Guraliuc | 14 Feb 2016 12:39

    Visul romînului este,disparitia p.s.d.-ului de la guvernare.

  • 8. De Masai mara | 14 Feb 2016 11:46

    Unde ai sondat?

  • 9. De hehehe | 14 Feb 2016 11:04

    Dar desigur nu vor mincinosi si hoti la conducere.

  • 10. De Cristian | 14 Feb 2016 10:36

    Intoxicare flagrantă. Nimeni nu o vrea pe toapa asta primarita. Nici ca este vre unul nemulțumit cu actualul guvern. Numai nebunii ar alege acum in primar PSD , si in nici un caz pe ticaloasa asta.

  • 11. De nina | 14 Feb 2016 10:34

    Tupeul si nesimtirea acestei DOAMNE si la ridicat in educatie la ,,rang de virtute,,

  • 12. De mircea | 14 Feb 2016 09:39

    Din programul PSD spus de cea mai mahalagioaică țață,Gabriela Firea.Să-i critice pe alții.Toți proștii sunt deștepți și nu ascultă părerile altora și madam Firea confirmă.De ce au invitat-o B1,nu înțeleg.Mai bine dădeau un film documentar.

  • 13. De CETATEAN | 14 Feb 2016 09:00

    SI ASA ESTE FOX. UNII ZIARISTI VORBESC IN NUMELEL NOSTRU . SUNTEM MULTUMITI DE GUVERNUL TEHNOCRAT , CARE NU ARE CUM SA FACA IN DOUA LUNI CE AU STRICAT CEILALATI IN 25 DE ANI. NICI NU S-AU INSTALAT BINE SI CATEIII LE SI GASESC HIBE. NU AI CUM SA NU AI GRESELI INTR-O ASA JUNGLA CREATA DE CEILALATI. TREBUIE SA FII SUPEROM. ESTE MAI BINE CA PSD , CU APUCATURI DE COMUNISTI CLARE, VOR SA PREIA TOATA CONDUCEREA??? CA SA EMITA LEGI SI ORDONANATE PESTE NOAPTE DOAR IN FOLOSUL LOR. EU SPER CA NU LE VA MAI MERGE.

  • 14. De adi t | 14 Feb 2016 02:44

    E o toapa tanta firea!

  • 15. De p | 13 Feb 2016 22:47

    Cu maimutareli viclene,
    Dandu-si ochii peste cap
    Tzatza ,cu clipiri de gene
    Si pretentii de satrap,

    Lauda si-acum galosii,
    Premierului cel hotz...
    Ea ,dorind cu ticalosii,
    Sa ne puna iar la..coltz.

    Ea,viseaza,cum se vede,
    Centrul" sa-l..ilfof-izeze,
    Pentru asta se repede,
    Dintre rujuri si coafeze.

    N-am avut destule clipe,
    De rusine nationala...
    Acum,una dintre tipe,
    Se vrea "sefa"-n..Capitala...?!!!