Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Politică "Haideți să cerem cu toții referendum local împotriva construirii moscheii din București și referendum național împotriva primirii de migranți musulmani!". Deputat: Este un afront adus istoriei și credinței creștine a neamului românesc

"Haideți să cerem cu toții referendum local împotriva construirii moscheii din București și referendum național împotriva primirii de migranți musulmani!". Deputat: Este un afront adus istoriei și credinței creștine a neamului românesc

Un articol de: B1.ro | 25 Mar 2016, 16:50

Deputatul Bogdan Diaconu cere organizarea unui referendum pe tema construirii moscheii din București.

Liderul Partidului România Unită a depus o crere în acest sens ”Primarului General interimar al Capitalei, Consiliului General al Muncipiului București și PNL-ului care controlează Primăria Generală”.

“Bucureștenii au dreptul să fie întrebați dacă își doresc sau nu o moschee construită de Turcia pe teritoriul Capitalei, iar autoritățile locale au obligația să declanșeze acest referendum pe o temă atât de importantă pentru București.
Acest referendum trebuie organizat o dată cu alegerile locale din 5 iunie 2016 pentru a diminua costurile, iar rezultatul său trebuie aplicat de îndată”, a scris Diaconu pe Facebook.

Potrivit acestuia, PNL are responsabilitatea politică a declanșării acestui referendum pentru că are controlul asupra Primăriei Generale.

“În cazul în care nu va răspunde solicitării, PNL se face părtaș la construcția mega moscheii în București și este direct responsabil de acest afront adus istoriei și credinței creștine a neamului românesc!”, afirmă deputatul.

De asemenea, liderul PRU mai cere și un referendum național “împotriva primirii de migranți musulmani!”.

Citeşte mai multe despre:   deputat,   Bogdan Diaconu,   lider PRU,   referendum,   moschee,   imigranti
Recomandă stirea:
email
+ adauga comentariu COMENTARII (28):
  • 1. De Lohmus Ramsurn | 14 Mai 2016 14:35

    Dragi Tovarăși să nu faceți această greșeală.

  • 2. De Elisabeta | 01 Aprilie 2016 23:12

    Nu ne trebuie moschee Avem nevoie de Dumnezeu!

  • 3. De Elisabeta | 01 Aprilie 2016 23:08

    Nu avem nevoie de moschee avem nevoie de Dumnezeu!

  • 4. De Magda | 29 Martie 2016 09:27

    Moschee pe masura unei biserici,catedrale crestine cu numele Brincoveanu in Istanbul. Nici mai mult nici mai putin.
    Daca nu, deloc !
    Ati uitata cum au fost nimiciti BRINCOVENII ?

  • 5. De Edy | 28 Martie 2016 22:55

    Stra , stra bunici au murit cu miile pe Câmpurile luptei sa spere tara si noi o vindem pe câteva mii de euro trădătorilor . Veți avea bani dar o sa va fie frica sa ieșiți din casa ca Franța .

  • 6. De Cornel | 28 Martie 2016 22:08

    Doresc referendum. Personal sunt impotriva constructiei

  • 7. De Vasile | 28 Martie 2016 21:08

    Construirea acelei moschei ar fi o gresala fatala pt noi... sa plece in taralor musulmanii... la astia, daca le dai un deget o sa te ia cu totul!!!

  • 8. De Lori | 28 Martie 2016 18:47

    nu sunt de acord sa se faca moscheie

  • 9. De Ion | 28 Martie 2016 14:22

    Nu vreau Moschee și nici migranți pe PĂMÂNT ROMÂNESC! bgxm

  • 10. De Cristian | 28 Martie 2016 11:52

    Toți strămoșii noștri sau jertfit și ne-au apărat țara de turci, tătari, mongoli. Nu m-aș mira ca Mihai Viteazul, Stefan cel Mare, Vlad Tepes etc.,să se întoarcă din morminte la auzul acestei idei. Ce,nu avem destule probleme cu ungurii ?

  • 11. De Daniela | 28 Martie 2016 08:18

    Niciodata!

  • 12. De Maria | 28 Martie 2016 01:21

    Nu vreau moschee in România.

  • 13. De Mihai | 26 Martie 2016 23:21

    Nu , moschee !!!

  • 14. De dorina | 26 Martie 2016 11:01

    Nu avem nevoie de invazia primitivilor,violentilor,nespalatilor cu creierele ,,lichefiate ,, de EXTREMISM ISLAMIC,,.Ne ajung belelele noastre.Vrea Erdogan megamoschee la Bucuresti??O.K. construim megacatedrala ortodoxa la Istambul....E bine??
    Daca tante Merkel are nevoie de islamisti,sa-i infieze si sa-i intretina...Noi...NU!!

  • 15. De Erika | 26 Martie 2016 08:19

    Nu vreau Moschee in Romania