Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Politică Lucian Mîndruță: Ponta l-a bătut cu 4-1 pe Iohannis în dezbaterea electorală

Lucian Mîndruță: Ponta l-a bătut cu 4-1 pe Iohannis în dezbaterea electorală

Un articol de: B1.ro | 11 Noi 2014, 22:38
Prezentatorul TV Lucian Mîndruță scrie pe blogul personal că la prima dezbatere între prezidențiabilii Iohannis și Ponta, premierul l-a dominat total pe liderul ACL.

„Ponta are dreptate. Iohannis a venit fără bază de informații. Echipa de campanie a lui Iohannis trebuie să plece acasă acum. N-a muncit nimic. Ponta e acum la parada de după ultimul gol cu cifrele bugetare. Stadionul e în picioare, cel puțin partea roșie a lui. Albaștri-galbenii și portocalii sunt cu steagurile-n beznă. Trist. E ca la cinema, când lumea se ridică înainte să se termine filmul, că s-a plictisit deja”, scrie pe blogul personal jurnalistul Mîndruță.

„Iohannis știe o cifră fixă: cât e ceasul. Bun și așa”, adaugă Mândruță, precizând că Iohannis este total nepregătit.

„Nu știe unde este cea mai mare comunitate de români din diaspora (Italia), nu știe câte secții de vot sunt în Germannia, nu știe ce soluție să le ofere românilor din diaspora”, mai scrie acesta.

Iohannis și Ponta au avut, marți seara, la Realitatea TV, prima dezbatere înainte de turul doi al alegerilor prezidențiale.
Citeşte mai multe despre:   Mandruta,   Ponta,   Iohannis,   dezbatere electorala
Recomandă stirea:
email
+ adauga comentariu COMENTARII (49):
  • 1. De IOHANNIS NU TREBUIE ACUZAT !!! | 12 Noiembrie 2014 19:04

    Marele "avantaj" (intr-o tara civilizata ar fi fost un dezavantaj) al lui Ponta este tupeul sau debordant si nelimitat. Nu este deloc usor pentru un om cu bun-simt sa petreaca o ora in fatza unui asemenea țopârlan a carui enorma grosime a obrazului il ingretoseaza pe oricare interlocutor.
    Contrar opiniei multor jurnalisti nu cred ca este de datoria unui presedinte sa fie țopârlan. Dimpotriva, un presedinte trebuie sa fie un etalon al bunului-simt si al demnitatii, al obrazului subtire, al pertinentei, al condescendentei
    Klaus Iohannis ar fi un presedinte bun. Ponta...nu prea. De fapt, Ponta nu ar fi deloc un presedinte bun. Ponta are neobrazarea necesara castigarii confruntarilor electorale, dar asta nu-l transforma intr-un bun presedinte. Ponta are in spatele sau intreaga mafie securisto-comunista, baronii locali, mafia BOR si toate scursurile politicii romanesti (WC Tudor, D.D., Tradiceanu, SRI-Melescanu), dar toti astia asta nu-l pot transforma intr-un bun presedinte.

  • 2. De barbarosa | 12 Noiembrie 2014 17:53

    poate ai vazut al meci, mai mandruta..elevul bula a venit cu tot arsnalul de documente n-a dat cifra reala a romanilor din iitalia si de fapt e un hazard sa poti aprecia cati romani sunt in strainate, cand nici stataul roman nu stie cifra exacta.
    2. auzi intrebare.. decate sectii ar avea nevoie diaspora?pai la asta nu poate sa raspunda nici bec-ul, care bajbaie in continuare si asta nu e sarcina un ui viitor presdinte.
    asa ca las-o moale mai madruta ca nu toti sunte carapace ca tine.
    3.

  • 3. De Ion | 12 Noiembrie 2014 15:46

    Avea nevoie de prosop

  • 4. De Crinul&Nufarul | 12 Noiembrie 2014 14:02

    Meciul acesta este disputat intre un jucator la "grea"si un "cocos" care arunca cu gaini in "cetatea"adversa. Sa vedem in seara aceasta , ce "minciunele"zburatoare arunca Omul Nou cu catapulta de partid .Un aspect a fost dovedit:"picioarele" nu folosesc mincinosului atunci cand sta la Birou.

  • 5. De Warza Johannis Katastroffen | 12 Noiembrie 2014 12:41

    Pentru că e susţinut de Laszlo Tokes, Szilagyi Zsolt, si Biro Zsolt, sefii extremistilor unguri, care speră că Iohannis, fiind etnic german, va acorda autonomie ţinutului secuiesc, de Vasile Blaga, şef de campanie al lui Băsescu, în prezent şef de campanie al lui Iohannis, de Mihai Răzvan Ungureanu, fost prim-ministru numit de Băsescu, Roberta Anastase, celebră prin număratul voturilor în Parlament, Videanu, Berceanu, Flutur, Blejnar, Falcă, Boagiu, Macovei, Udrea ş.a. toţi foşti sau actuali acoliţi ai lui Băsescu. Sa nu uitam ca Basescu a declarat ca il sustine pe neica nimeni din drum! Votaţi „Schimbarea”! Adică „Aceeaşi Mărie în altă pălărie!”

    PPPPUPPPPPLPPPA__BPPAPPSPPIPPSPPTPPIPPP

  • 6. De cici | 12 Noiembrie 2014 12:41

    asa se comporta un om CIVILIZAT, EUROPEAN ca si D-UL IOHANNIS!fara frica de baronii din spate,fara vagabonzeala smecherii ...DUMNEZEU SA NE AJUTE

  • 7. De Sergiu Simion | 12 Noiembrie 2014 11:21

    Interpretarea aceasta este la fel de tendentioasa ca aceea in care acelasi Lucian Mandruta , cu ani in urma , nu-l mai scotea pe ...Silviu Brucan din " dom`profesor " ( ...de democratie :)) )

  • 8. De Lia | 12 Noiembrie 2014 09:12

    Ponta este un smecher crescut si scolit de Iliescu si Nastase. Au creat un individ comunist de tip nou, care una zice si alta face, care te face din vorbe multe si cifre fara acoperire si care ii iubeste pe corupti si pe lichele. Nu am incredere intr-un astfel de individ, alunecos, smecher si mincinos. A vrut sa fie deasupra lui Iohannis, dar de fapt este mult, mult sub nivelul lui. Romani, nu va lasati prostiti de vorbarie multa si votati un om serios, corect si asezat. Acest om este Iohannis si eu si familia mea il vom vota.

  • 9. De Ifigenia | 12 Noiembrie 2014 08:05

    Neamtul are industrie de masini. Voi aveti blog.
    Neamtul ia campionatul mondial de fotbal. Voi aveti mitica.
    Neamtul conduce lumea. Voi conduceti presa scrisa la groapa.
    Neamtul tace si face. Voi in oglinda ca narcis.

    Sasul Conduce sibiul de 14 ani cu scoruri zdrobitoare.
    Culmea, inca nare dosare penale.
    Voi va cereti scuze in direct la tv pt ca v-ati inselat sotia.

    Faceti scorul ca si eu am venit total nepregatit.

  • 10. De Giorgios Lefteriadis | 12 Noiembrie 2014 07:56

    Ma paduche dece nu ai candidat tu?
    Cu aldulteru in direct la tv.
    Prostovane, dute consilier la plagiator.
    Ai sarcina usoara. Copy paste.
    Tu nu intelegi ca sa saturat poporul de voi cu limbarnita ieftina?
    Suntem pe ultimul loc in ue. Ultimul.

  • 11. De mada | 12 Noiembrie 2014 07:55

    Marsi la mogul mai! Voi astia care a-ti șut de la voiculescu nu aveti dreptul la opinie decât în haznaua voastră la antene.

  • 12. De Cetateanul turmentat | 12 Noiembrie 2014 07:27

    Este de asteptat ca cei ce l-au votat pe Iohannis pina acum sa o faca si in turul doi. Putini sint cei care vor veni linga el dupa prestatia de aseara. Nu va umflati in pene ca tot 30% ramineti si e ingrozitor de putin. Iohannis nu stapineste nici macar constitutia si vrea sa fie presedinte.

  • 13. De jackson | 12 Noiembrie 2014 07:09

    Tot cu Iohanis votez. Un presedinte cu bun simt.

  • 14. De casandra | 12 Noiembrie 2014 06:45

    D-l Johannis a fost prea domn!!! Voi vota Johannis!

  • 15. De PONTA KNOCKOUT | 12 Noiembrie 2014 06:00

    ...zob l -a facut neamtul pe ponta. Ca un maidanez plouat si batut a iesit viktoras din arena. Bravo JOHANNIS ai aratat tarii ca esti un adevarat castigator, un viitor PRESEDINTE