Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Politică Președintele Traian Băsescu, interzis în noul partid format de PNL și PDL (VIDEO)

Președintele Traian Băsescu, interzis în noul partid format de PNL și PDL (VIDEO)

Un articol de: |
Foto: evz.ro Politică

Bombă în statutul noului partid care se va forma din PNL şi PDL! Jurnaliştii de la stiripesurse.ro scriu că în şedinţa Delegației Permanente a PNL, senatorul Sorin Roșca Stănescu a cerut. modificarea prevederii care face referire la faptul că din forurile de conducere ale viitorului partid vor face parte foștii președinți ai PNL și PDL. Şi asta pentru că Traian Băsescu, care a fost președinte al PD, este doar suspendat din partid, nu președinte demisionar.

Senatorul Sorin Roșca Stănescu a cerut în cadrul Delegaţiei Permanente a formaţiunii, modificarea prevederii idn statut care face referire la faptul că. din forurile de conducere ale viitorului partid vor face parte foștii președinți ai PNL și PDL.

Problema, spun ziariştii de la stiripesurse.ro, ar fi la Traian Băsescu, care a fost președinte al PD, înainte de a merge la Cotroceni și este doar suspendat din partid, nu președinte demisionar. Cei din conducerea Partidului Naţional Liberal i-au spus lui Sorin Roşca Stănescu că oricum trebuie aprobare pentru oricine care vrea să se înscrie în formaţiune.

Nu numai că este reglementat așa, dar mai mult, ca o prevedere suplimentară şi anume că oricine care nu este membru al partidului nu o poate face decât cu aprobare.

Liderul PDL a spus însă că prevederea nu îl vizează pe Traian Băsescu.

În ședința Delegației Permanente a PNL s-a pus și problema denumirii viitoarei alianțe. Liberalii nu prea sunt de acord ca alianța electorală să se numească PNL-PDL pentru că "ar fi greu de strigat".

Traian Băsescu, interzis în noul partid format de PNL și PDL


Citeşte mai multe despre:   Traian Basescu,   interzis in partid,   partid de dreapta,   PNL si PDL
Recomandă stirea:
email
 
 
+ adauga comentariu COMENTARII (24):
  • 1. De @mariusn58 | 27 Iulie 2014 14:37

    Bai jeg securist si comunist mai du-te in pizzda ma-tti de ji,godie jegoasa securista sa te futtem in gat de gunoi spurcat securist. Bagameas pwoula in ma-ta

  • 2. De @Dane | 27 Iulie 2014 14:32

    Futtuti gati matti de jeg securisto bolsevic.Futtute in gat

  • 3. De un roman mai prost | 24 Iulie 2014 21:45

    Butelia , o aduce la Poarta, Turcescu romanilor.

  • 4. De un roman mai prost | 24 Iulie 2014 21:44

    Imparate, vezi ca ti-o arunca Pora. peste gard la Cotroceni, pe Monica. Sa nu-o muste , cei de dupa gard.

  • 5. De DeLaVrancea | 24 Iulie 2014 01:46

    EI pot zice si face ce vor,ISTORIA este cea care v-a hotari despre cine v-a vorbi cataloga in BUN sau RAU.Sigur despre S>R Stanescu sigur nu se v-a vorbiin istoria Romaniei niciodata nici macar de rau

  • 6. De poftim | 23 Iulie 2014 16:28

    Sorin Rosca Stanescu a fost exclus din PNL pe 7 februarie 2014. Ma intreb si eu, asa, omul asta a facut aceasta propunere in cadru de "fost membru" ???

  • 7. De Alegator | 23 Iulie 2014 16:24

    Titlul este aiurea. Propunerea nu il vizeaza doar pe Basescu, ci in egala masura pe toti fostii sefi ale celor doua partide, adica si pe Antonescu, Tariceanu, Roman, Boc, Campeanu, Quintus, Stolojan.

    Motivul este lesne de inteles: chiar daca pana acum 7 ani cele doua partide s-au inteles foarte bine, ulterior nu a mai fost asa, iar fostii presedinti de partid au pastrat intr-o masura mai mare sau mai mica niste animozitat. Ma refer aici la relatia Basescu-Tariceanu, Antonescu-Boc, Basescu-Antonescu, Tariceanu-Antonescu.
    Decizia aceasta este menita sa preintampine situatii care ar putea duce la distrugerea fuziunii la care se lucreaza in prezent.

  • 8. De Codrea | 23 Iulie 2014 15:19

    Președintele Traian Băsescu, interzis în noul partid format de PNL și PDL ...
    DE CE PUNETI VIRGULE AIUREA, fara niciun sens????
    Recititi gramatica!!!

  • 9. De mariana | 23 Iulie 2014 13:04

    Traian Basescu este pedeparte cel mai bun politician din tara asta, faptul ca acesti securisti gen rosca stanescu zice ca-i interzice presedintelui revenirea in partid da'care partid? nu fac altceva decit sa-si semneze esecul garantat depea'cum, eu am votat din 2004 todeauna pdl si TB de aici incolo nu mai am ce vota, merg la prezidentiale in turu 1 si-l votez pe CD iar in turul doi stau acasa pentru ca acestor doua partide sortite esecului nu l-e trebuie votul basistilor.

  • 10. De rsss | 23 Iulie 2014 11:09

    Îl doare pe Băse in vârful moțului de la bască că nu va sta la aceiași masă cu turnători dovediti sau cu diverși CĂCĂRĂI.

  • 11. De GABRIEL | 23 Iulie 2014 08:51

    parlitii astia de la PNL si PDL, care nu sunt in stare sa-si gaseasca un nume credibil la Alianta-partid, nu merita nici un vot. Au uitat ca Base i-a adus la putere!? ca fara el, nici nu mai erau in Parlament?!

  • 12. De Calu de fer | 23 Iulie 2014 08:47

    "Inteleptilor",pai deja acest om mai smecgher decat toti la o lalta,iar a facut de citeva saptamani,sau luni,o miscare surprinzatoare,si v-a luat-o inainte IAR...!!!

  • 13. De adi | 23 Iulie 2014 08:44

    Pontacilor, aici nu e A3. Oricum nu o sa-l vedeti pe dl Basesecu la mass cu Rosca&Co.

  • 14. De today | 23 Iulie 2014 08:34

    Aproape nimeni nu mai vrea sa fie vazut in apropierea betzivului. Cu exceptia udrea! A devenit toxic.

  • 15. De Viorica Alexandru | 23 Iulie 2014 07:40

    Basescu are tot ce-i trebuie sa tina capul sus fata PNL -PDL. .