Acasa Ştiri Sport A înscris 4 goluri, apoi a fost eliminat. Fostul jucătorul al Clujului, Lacina Traore, s-a luat la bătaie cu un membru al echipei adverse în timpul meciului AS Monaco - Saint - Jean Beaulieu (VIDEO)

Lacina Traore, fost jucător la CFR Cluj, a marcat 4 goluri pentru AS Monaco în meciul cu Saint – Jean Beaulieu (scor 10 – 2), apoi a fost eliminat, potrivit DigiSport.

Jucătorul în vârstă de 25 de ani a fost titular la echipa din Monaco în meciul din Cupa Franței. El a deschis scorul în minutul 21 al partidei. După, Raggi a înscris pentru 2 – 0 și în minutul 31 Traore a reușit dubla. În minutele 33 și 45, jucătorul ivorian a mai înscris alte două goluri.

Imediat după ce prima repriză a luat sfârșit, în drum spre vestiare, Traore s-a luat la bătaie cu Yann Mariotti, ambii fiind eliminați. Fostul jucător al CFR-ului a revenit după împrumutul de la Everton și a avut evoluții fluctuante pentru Monaco în acest sezon. Până duminică, el a înscris 4 goluri în 16 meciuri.