Acasa Ştiri Sport Astra, prima finalistă a Cupei României. Giurgiuvenii au trecut la scor de neprezentare de ACS Poli Timișoara

Astra Giurgiu s-a calificat în finala Cupei României după ce a câștigat cu 3-0 partida contra lui ACS Poli Timișoara.

După ce și în partida tur se impusese cu 4-1, elevii lui Marius Șumudică au reușit să câștige și manșa de miercuri seara.

Citește și: Scene de o violență extremă la derby-ul Serbiei: Au fost zeci de persoane rănite (VIDEO)Scrisoarea trimisă de asasina de la metrou cu două luni înaintea comiterii crimeiMărturiile zguduitoare ale călătorilor aflați în metrou când Alina Ciucu a fost ucisă. 'Tata, s-a simțit cum a trecut trenul peste ea'O mare rivală a Simonei Halep o așteaptă în semifinalele turneului demonstrativ de la Hua Hin

Budescu a deschis scorul cu cinci minute înainte de pauză cu o execuție de senzație.

Imediat după ce au ieșit de la cabine, giurgiuvenii au majorat diferența la 2-0 prin Buș, iar Nicoară a închis tabela la 3-0.

Astra s-a calificat în finala Cupei României, acolo unde va juca cu Voluntari sau Craiova, partidă ce va avea loc joi. În meciul tur, ilfovenii s-au impus cu 1-0 pe terenul oltenilor.

Citește și: Doliu în sport! Un multiplu campion A MURIT în urma unui accident stupid! Cel mai mare ciclist al momentului a fost prins dopatRATARE: Noua statuie a lui Maradona seamănă cu Bobby din Dallas!! (VIDEO, FOTO)

Citeşte mai multe despre:   astra giurgiu,   finala,   Sumudica,   Cupa Romaniei,   acs poli timisoara