Acasa Ştiri Sport Campionatul Portugaliei: Sporting Lisabona – Benfica Lisabona, scor 1-1

Campionatul Portugaliei: Sporting Lisabona – Benfica Lisabona, scor 1-1

Partida dintre Sportinf Lisabona și Benfica Lisabona, disputată pe teren propriu, s-a încheiat, sâmbătă, la egalitate, în cea de a treia etapă a campionatului Portugaliei, relatează AFP.

Pentru Sporting a marcat Montero în minutul 10, în timp ce pentru Benfica a înscris Markovici în minutul 65.

Duminică vor avea loc meciurile Arouca - Rio Ave, Belenenses - Nacional, Maritimo - Olhanense, Pacos Ferreira - FC Porto şi Gil Vicente – Braga, în timp ce întâlnirea Estoril – Academica este programată luni.

Citeşte mai multe despre:   campionatul portugaliei,   Sporting Lisabona,   Benfica Lisabona,   scor 1-1