Acasa Ştiri Sport Cătălina Ponor a obținut medalii de aur la bârnă şi sol, la Cupa Mondială de la Baku (VIDEO)

Cătălina Ponor a câștigat medalia de aur la bârnă și la sol, la Cupa Mondială de la Baku, informează news.ro.

La sol, Cătălina Ponor a fost notată cu 13,433 (13,233 în calificări), iar la bârnă a primit nota 13,833 (14,233 în calificări).

Citește și: "Nu am jucat tenis pentru România, ci pentru mine și familia mea". IlIE Năstase, dezvăluiri UIMITOAREDe ce nu se mai dă ora înapoi pe 29 octombireCe s-a întâmplat cu o fetiță în toiul unei nunți. Invitații au rămas uimiți#metoo - Gimnasta McKayla Maroney, copleșită de mesaje după ce a dezvăluit că a fost abuzată de medicul lotului național al SUA”200.000 de euro de pariat și 30.000 pentru președinte”. Cum a ratat mafia pariurilor trucarea unui meci jucat de Dinamo

Ponor este singura reprezentantă a României în finalele Cupei Mondiale de la Baku. La această competiție participă 120 de gimnaşti (85 de băieţi şi 35 de fete) din 21 de ţări.

Ponor, aur la sol, la Cupa Mondială de la Baku

Ponor, aur la bârnă, la Cupa Mondială de la Baku

Citește și: FCSB, cu un pas în primăvara europeană: Roş-albaştrii au învins Hapoel Beer Sheva, scor 2-1"Doar pentru voi e egală femeia cu bărbatul". Gigi Becali a refuzat să se vadă cu președinta clubului de fotbal Hapoel Beer ShevaMessi, un centenar FANTASTIC. A reușit! Starul Barcelonei trebuie să ajungă în cărțile de istorie ale fotbalului (FOTO)

Citeşte mai multe despre:   Catalina Ponor,   medalie de aur,   medalie,   aur,   Baku,   sol,   barna,   cupa mondiala de la baku,   gimnastica