Acasa Ştiri Sport Cătălina Ponor, campioană europeană la bârnă, la Cluj: Larisa Iordache a obținut bronzul

Aur pentru România la campionatele Europene de gimnastică. Cătălina Ponor s-a clasat pe primul loc, în finala de la bârnă, informează News.ro. Larisa Iordache a obținut medalia de bronz.

Ponor a fost notată cu cea mai mare notă din concurs, 14.566, fiind urmată în clasament de reprezentanta Olandei, Eythora Thorsdottir (14.066), și de Larisa Iordache, cu 13.966.

Citește și: Cine este cel mai bun FOTBALIST al lumii? FIFA abia a făcut anunțul (FOTO)De ce nu se mai dă ora înapoi pe 29 octombireCe s-a întâmplat cu o fetiță în toiul unei nunți. Invitații au rămas uimițiINCREDIBIL! Simona Halep și-a tras statuie: Uite cât de KITSCH arată! (FOTO)Simona Halep, prima victorie la Turneul Campioanelor de la Singapore

La ceremonia de premiere, Cătălina Ponor a primit medalia de aur chiar de la Nadia Comăneci, în timp ce Larisei Iordache i-a înmânat medalia Mihai Covaliu.

Tot duminică, Marian Drăgulescu a obținut medalia de argint la proba de sărituri. (Detalii AICI)

Celelalte finale ale zilei sunt la paralele şi bară fixă (masculin), respectiv sol (feminin).

Citește și: A fost ales NOUL PREȘEDINTE al Ligii Profesioniste de Fotbal!Dublu câștigător de Champions League, ales primar de Capitală (FOTO)Denis Alibec s-a făcut băiat cuminte! Atacantul, surprins la biserică (FOTO)

Citeşte mai multe despre:   Catalina Ponor,   Larisa Iordache,   medalie de aur,   medalie de bronz