Acasa Ştiri Sport Cătălina Ponor, campioană europeană la bârnă, la Cluj: Larisa Iordache a obținut bronzul

Aur pentru România la campionatele Europene de gimnastică. Cătălina Ponor s-a clasat pe primul loc, în finala de la bârnă, informează News.ro. Larisa Iordache a obținut medalia de bronz.

Ponor a fost notată cu cea mai mare notă din concurs, 14.566, fiind urmată în clasament de reprezentanta Olandei, Eythora Thorsdottir (14.066), și de Larisa Iordache, cu 13.966.

La ceremonia de premiere, Cătălina Ponor a primit medalia de aur chiar de la Nadia Comăneci, în timp ce Larisei Iordache i-a înmânat medalia Mihai Covaliu.

Tot duminică, Marian Drăgulescu a obținut medalia de argint la proba de sărituri. (Detalii AICI)

Celelalte finale ale zilei sunt la paralele şi bară fixă (masculin), respectiv sol (feminin).

Citeşte mai multe despre:   Catalina Ponor,   Larisa Iordache,   medalie de aur,   medalie de bronz