Acasa Ştiri Sport CFR Cluj a învins Rapidul şi s-a calificat în sferturile Cupei României

CFR Cluj a învins Rapidul şi s-a calificat în sferturile Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana, după ce a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Rapid, în optimile competiţiei.

Gazdele au deschis scorul prin Pancu, în minutul 10. Pentru CFR Cluj au marcat Dore '79 şi Chanturia '87.

Rapid: Bornescu - Tînc, Mera, Iacob, Mendy (Savin '53) - Dică - Martin, Rui Miguel, Pancu, Boukaka (Coman '63) - Roșu (Negru '73). Antrenor: Marian Rada.

CFR Cluj: Felgueiras - T. Lopes, Larie, Rada, Camora - Jakolis (Carp '71), Muniru, Monroy, Fl. Costea (Chanturia '46) - Tade (Ivanovski '46), Dore. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Citeşte mai multe despre:   CFR Cluj,   Cupa Romaniei