Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Sport “Clubul nostru îi mulțumește lui Alex pentru contribuția extraordinară avuta la performanțele echipei”. Steaua, mesaj pentru Chipciu după transferul în Belgia (FOTO)

“Clubul nostru îi mulțumește lui Alex pentru contribuția extraordinară avuta la performanțele echipei”. Steaua, mesaj pentru Chipciu după transferul în Belgia (FOTO)

Un articol de: |
Foto: Twitter.com Sport

Steaua s-a despărțit marți oficial de unul dintre cei mai buni jucători ai săi. Alexandru Chipciu a semnat cu vicecampioana Belgiei, Anderlecht.

După ce noul său club a postat cu acesta o fotografie pe contul de Twitter în care anunță sosirea sa la echipă, nici Steaua nu s-a lăsat mai prejos și a avut un mesaj în acest sens pe pagina oficială de Facebook.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininBiserica Ortodoxă explică de ce Regele Mihai va fi înmormântat pe întunericPoze cu fiica lui Liviu Dragnea în sânii goi. Se iubește cu un cântăreț. FotoLiviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligi

„FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord cu RSC Anderlecht pentru transferul internationalului Alexandru Chipciu.

Cel care a purtat in repetate randuri banderola de capitan al Stelei a semnat un acord pe 4 ani cu gruparea din Bruxelles, cu care va participa in preliminariile UEFA Champions League.

Dupa patru ani si jumatate in care a imbracat tricoul ros-albastru, Chipciu lasa in urma trei titluri de campion al Romaniei, o Cupa a Romaniei, o Super Cupa a Romaniei, o Cupa a Ligii, precum si participarile de succes in UEFA Europa League sau evolutiile din grupele UEFA Champions League”, a anunțat vicecampioana României.

Citește și: Tragere INFERNALĂ pentru FCSB! Și-a aflat ADVERSARA din Europa League (VIDEO)Mihai Zmărăndescu a câștigat primul său titlu MMA din carieră. Mesaj pentru tata și faniAccidentare cumplită pentru un cunoscut fotbalist român: Sportivul va sta departe de teren pentru cel puțin șase luni (VIDEO)

Clubul Steaua îi mulțumește fostului său jucător pentru ajutorul acordat în acești ani în care a strâns cele mai multe trofee din Liga 1.

“Clubul nostru ii multumeste lui Alex pentru contributia extraordinara avuta la performantele Stelei din ultimii ani, acesta fiind unul dintre cei mai importanti jucatori ai echipei si ii ureaza mult succes in noua aventura de la un club de traditie in Europa!”, a anunțat Steaua pe Facebook.

Citește și: Reacţie mizerabilă la meciul FCSB - LuganoScene scandaloase: Regele Mihai, ÎNJURAT și făcut ”TRĂDĂTOR” pe Arena Națională (VIDEO)ȘOC în SUA: Medicul lotului de gimnastică a fost CONDAMNAT la 60 de ani de PUȘCĂRIE! Care este INFRACȚIUNEA ce i-a ruinat cariera (FOTO)

În plus, clubul patronat de Gigi Becali și-a schimbat și fotografia de copertă cu o fotografie cu fostul jucător stelist, poză ce este însoțită de mesajul „Mulțumim, Alexandru Chipciu!”.

Citeşte mai multe despre:   Steaua,   Alexandru Chipciu,   mesaj,   belgia,   transfer,   Facebook
Recomandă stirea:
email
 
 
TOP 5 Sport