Acasa Ştiri Sport Debut ratat pentru Dan Petrescu pe banca celor de la CFR Cluj. Cum arată clasamentul după prima etapă a Ligii 1 (FOTO)

Dan Petrescu a debutat pe bancă celor de la CFR Cluj duminică seară într-o deplasare pe terenul celor de la FC Botoșani.

Din păcate pentru tehnician, echipa sa nu a reușit decât un egal, 1-1. Clujenii au deschis scorul încă din minutul 10 prin Ovidiu Hoban, de asemenea la primul meci pentru CFR, dar s-au văzut egalați până la pauză după ce Burcă a marcat pentru moldoveni în minutul 31.

Citește și: Irina Begu s-a calificat în finala BRD Bucharest OpenMeciul Craiova - AC Milan ar putea fi văzut doar în Italia! Pretențiile oficialilor din Bănie pentru transmiterea partidei și la noiFlorin Călinescu, mesaj pentru anonimii ”livulică și ponta”, la 10 ani de la moartea marelui Dobrin (FOTO)

În repriza a doua, atacantul clujenilor Billel Omrani a fost eliminat în minutul 72, iar CFR nu a reușit să obțină toate cele trei puncte.

După terminarea primei etape din Liga 1, în clasament pe primul loc se situează Dinamo București și Viitorul Constanța cu 3 puncte și golaveraj 3-0.

Citește și: Pe stadion, cu DOUĂ PISTOALE, pentru a testa vigilența polițiștilor: Ce a URMAT (VIDEO)Gheorghe HAGI în The Guardian: "Nu e vorba despre bani, e ULTIMUL LUCRU la care mă gândesc. E vorba despre..."NU TE-AI FI GÂNDIT LA ASTA! Petre Roman S-A... (FOTO)

Citeşte mai multe despre:   Dan Petrescu,   CFR Cluj,   clasament,   Liga 1