Acasa Ştiri Sport Debut ratat pentru Dan Petrescu pe banca celor de la CFR Cluj. Cum arată clasamentul după prima etapă a Ligii 1 (FOTO)

Dan Petrescu a debutat pe bancă celor de la CFR Cluj duminică seară într-o deplasare pe terenul celor de la FC Botoșani.

Din păcate pentru tehnician, echipa sa nu a reușit decât un egal, 1-1. Clujenii au deschis scorul încă din minutul 10 prin Ovidiu Hoban, de asemenea la primul meci pentru CFR, dar s-au văzut egalați până la pauză după ce Burcă a marcat pentru moldoveni în minutul 31.

Citește și: 60 de flyboards zboară deasupra Volgăi pentru a stabili un nou record mondial! (VIDEO)Instanța a decis cui aparține marca "Universitatea Craiova": Cine a câștigat duelul dintre Mititelu și echipa primărieiPas greșit pentru CSU Craiova în lupta pentru a ajunge din urmă liderul

În repriza a doua, atacantul clujenilor Billel Omrani a fost eliminat în minutul 72, iar CFR nu a reușit să obțină toate cele trei puncte.

După terminarea primei etape din Liga 1, în clasament pe primul loc se situează Dinamo București și Viitorul Constanța cu 3 puncte și golaveraj 3-0.

Citește și: Cosmin Contra, prezentat oficial ca antrenor al naționalei: Ce a declarat despre naționala României (FOTO)Cristiano Ronaldo își face o carieră și dincolo de lumea fotbalului: Starul lui Real Madrid vrea să fie bancherIlie Năstase a devenit consul onorific al Cehiei în România: „Țara mea nu mi-a oferit oportunitatea”

Citeşte mai multe despre:   Dan Petrescu,   CFR Cluj,   clasament,   Liga 1