Acasa Ştiri Sport Dinamo a șters pe jos cu CFR Cluj și este noul lider al Ligii 1 cu doar o etapă înainte de finalul sezonului

Dinamo este noul lider al Ligii 1, cu doar o etapă înainte de finalul sezonului. Trupa din Ștefan Cel Mare s-a impus cu 3-0 pe terenul lui CFR Cluj și speră la o minune pentru a deveni după un deceniu campioana României.

Dinamo a deschis scorul imediat după pauză prin Steliano Filip, după o gafă mare a lui Traian Marc.

Citește și: Decizia șoc a unui mare fotbalist brazilian! Va candida la alegerile...S-a găsit soluția să nu mai moară nimeni la metrou. Guvernul: în 2018 se rezolvă problemaUn vasluian și-a prins nevasta goală în braţele primarului. Scuza femeii este fabuloasăScene de o violență extremă la derby-ul Serbiei: Au fost zeci de persoane rănite (VIDEO)

În minutul 87, Sergiu Hanca a majorat diferența la 2-0 după o fază extraodinară în care a pivotat excelent în fața lui Larie și a finalizat cu un șut la colțul șung.

În minutele de prelungire ale meciului Dinamo a închis tabela la 3-0 după ce Bumba a marcat în urma unui penalty ca urmare a unui fault făcut asupra lui Bawab.

Viitorul și FCSB, contracandidatele sale mai au un meci de disputat, constănțenii au meci la Craiova, în timp ce roș-albaștrii merg la Giurgiu pentru a da piept cu Astra.

Citește și: O mare rivală a Simonei Halep o așteaptă în semifinalele turneului demonstrativ de la Hua HinDoliu în sport! Un multiplu campion A MURIT în urma unui accident stupid! Cel mai mare ciclist al momentului a fost prins dopat

Citeşte mai multe despre:   Dinamo,   sezon,   victorie,   CFR Cluj,   lider