Acasa Ştiri Sport Dinamo câștigă derbiul cu FCSB după două penaltiuri și încinge lupta pentru titlu

Echipa Dinamo a câstigat derbiul de luni seara pe National Arena cu FCSB. Scorul final a fost 2-1 pentru pentru echipa din Ștefan cel Mare. A fost un meci din etapa a 8-a din playoff-ul Ligii 1, potrivit ziare.com.

Marcatorul „câinilor” a fost Sergiu Hanca. El a înscris ambele goluri după două lovituri de la 11 metri, ultima în prelungiri, în timp ce reușita „roș-albaștrilor” i-a apartinut lui Marian Pleașcă.

Așa cum ne așteptam cele două mari rivale au oferit oamenilor prezenți pe stadion un spectacol adevărat.  Au fost și multe incidente, însă jocul a fost unul antrenant.

Au fost prezenți aproape 40.000 de spectatori, iar meciul a  început cu o întârziere de un sfert de ora, după ce fanii dinamovisti au aruncat mai multe role de hartie în teren.

Citeşte mai multe despre:   dinamo si steaua,   dinamo fcsm,   dinamo invinge fcsb,   Liga 1 de fotbal