Acasa Ştiri Sport Emmanuel Macron, un președinte microbist. Gest remarcabil făcut de noul lider francez la finalul Cupei Franței (VIDEO)

Gest frumos făcut de Emmanuel Macron la meciul din Cupa Franței dintre PSG și Angers.

Noul președinte al Franței a mers pe stadion și le-a urat ambelor echipe mult succes înaintea meciului pe care îl aveau de disputat.

Citește și: "Sunt tristă, frustrată, dezamăgită! Încă nu mi-am revenit". Cristina Neagu, complet distrusă după ultima înfrângereDani Oțil și Răzvan Simion nu-și mai vorbesc din cauza Lidiei Buble! Ce s-a întâmplatBianca este însărcinată! Vestea zilei în showbiz și primele declarațiiEliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal Feminin

La finalul partidei, Macron a dat mâna cu toți și a înmânat Cupa echipei câștigătoare, potrivit unui filmuleț postat pe pagina sa de Facebook.

PSG a câștigat Cupa Franței după ce a trecut cu 1-0 de Angers, singurul gol fiind marcat în minutele de prelungiri ale meciului, după un autogol.

Citește și: Liviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligiTragere INFERNALĂ pentru FCSB! Și-a aflat ADVERSARA din Europa League (VIDEO)Mihai Zmărăndescu a câștigat primul său titlu MMA din carieră. Mesaj pentru tata și fani

Citeşte mai multe despre:   Franta,   Cupa Franţei,   presedinte,   Emmanuel Macron,   meci