Acasa Ştiri Sport EURO 2016: Cehia - Turcia, scor 0-2. Turcii speră la calificarea în optimi, după ce au luat fața Albaniei

Meciul dintre Cehia și Turcia s-a încheiat cu scorul de 0-2. Naționala Turciei avea nevoie de această victorie pentru a mai putea spera la o calificare în optimile EURO 2016.

Scorul a fost deschis de Burak, în minutul 10, cu o reluare din 7 metri. După mai multe ocazii, turcii au înscris din nou în minutul 65, prin Tufan.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininBiserica Ortodoxă explică de ce Regele Mihai va fi înmormântat pe întunericPoze cu fiica lui Liviu Dragnea în sânii goi. Se iubește cu un cântăreț. FotoLiviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligi

Citeşte mai multe despre:   meci,   fotbal,   Cehia,   Turcia,   euro 2016,   scor