Acasa Ştiri Sport EURO 2016: Croația - Spania, scor 2-1. Croația o trimite pe Spania în optimi cu Italia

Meciul disputat între naționalele Croației și Spaniei s-a încheiat cu scorul de 2-1. Partida a fost una strânsă din partea ambelor echipe.

Scorul a fost deschis de către spaniolul Morata, în minutul 7. Cu toate acestea, croatul Kalinic nu s-a lăsat până nu a echilibrat situația, reușind un gol printr-o preluare cu călcâiul din careul mic, de lângă De Gea. Croații nu s-au lăsat nici spre finalul partidei, iar Perisic a marcat încă un gol în minutul 88.

Citește și: DOLIU în fotbal: Un jucător a încetat din viaţă în timpul unui meci din Spania!Ce a făcut acest polițist cu trandafirii aruncați spre sicriul Regelui. Merită respectul tuturorKlaus Iohannis a încălcat protocolul la înmormântarea Regelui. Ce gest a făcut „Să nu mai îmi spuneţi REGE de acum încolo“ Declarație ȘOCANTĂ a lui Gică Hagi!

Citeşte mai multe despre:   euro 2016,   meci,   fotbal,   Croatia,   spaniaț,   scor