Acasa Ştiri Sport EURO 2016: Franţa a învins Islanda cu 5-2 şi s-a calificat în semifinalele

EURO 2016: Franţa a învins Islanda cu 5-2 şi s-a calificat în semifinalele

Naţionala Franţei a câştigat cu un scor de 5-2, în meciul jucat cu prima reprezentativă a Islandei, în sferturile de finală ale Campionatului European din Franţa, disputat pe Stade de France din Saint-Dennis, potrivit Mediafax.

Primul gol a fost marcat când atacantul lui Arsenal, Olivier Giroud, primeşte o pasă foarte bună de la Matuidi, scapă singur cu Halldarsson şi şutează astfel încât portarul Islandezilor nu a mai putut apăra.

Citește și: RATARE: Noua statuie a lui Maradona seamănă cu Bobby din Dallas!! (VIDEO, FOTO)De ce ar fi comis criminala de la metrou fapta. Ce i s-a întâmplat la serviciuDani Oțil și Răzvan Simion nu-și mai vorbesc din cauza Lidiei Buble! Ce s-a întâmplat"Sunt tristă, frustrată, dezamăgită! Încă nu mi-am revenit". Cristina Neagu, complet distrusă după ultima înfrângere

Cel de-al doilea gol a fost marcat în minutul 20' de Pogba, iar cel de-al treilea de Payet, în minutul 43'

Giroud deviază pentru Griezmann, atacantul lui Atletico scapă singur cu Halldarsson, dă o scăriţă de efect şi marchează cel de-al patrulea gol pentru francezi.

În cea de-a doua repriză a jocului, Sigurdsson centrează din dreapta, Sigthorsson ajunge primul la prima bară, reia la colţul scurt şi-l învinge pe Lloris, marcând primul gol pentru nordici, în minutul 56'.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininLiviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligiTragere INFERNALĂ pentru FCSB! Și-a aflat ADVERSARA din Europa League (VIDEO)

Au marcat: Giroud 12', 59', Pogba 20', Payet 43', Griezmann 45' / Sightorsson 56', Bjarnason 84'.

Al cincelea gol pentru francezi a fost marcat în minutul 59', când Payet trimite o centrare plouată, Halldarsson iese la fel ca Tătăruşanu, Giroud câştigă duelul aerian şi înscrie cu capul.

Al doilea gol pentru nordici a fost marcat în minutul 84', când Skulason centrează din stânga, Bjornason reia cu capul şi-l învinge pe Lloris.

Citește și: Mihai Zmărăndescu a câștigat primul său titlu MMA din carieră. Mesaj pentru tata și faniAccidentare cumplită pentru un cunoscut fotbalist român: Sportivul va sta departe de teren pentru cel puțin șase luni (VIDEO)Reacţie mizerabilă la meciul FCSB - Lugano

Citeşte mai multe despre:   euro 2016,   Franta,   Islanda,   semifinale,   s-a calificat