Acasa Ştiri Sport EURO 2016: Islanda a învins Austria cu scorul de 2-1. Cu cine va juca în optimile de finală

Islanda a învins naționala de fotbal a Austriei cu scorul de 2-1, după golurile lui Bodvarsson (18), Traustasson (90+4), respectiv Schopf (60).

Austriecii au ratat un penalty în minutul 37 prin Dragovici.

Citește și: Preşedintele FCSB a făcut GAFA secolului: "Meme, ce dracu’ facem acum?”Anunț șoc, Halep se retrage de la turneu! Accidentarea îi dă bătăi de capTatăl Simonei Halep povestește prin ce trece fiica sa: „E ca un soldat în Vietnam!“. Dezvăluiri despre visul Simonei

Islanda merge în optimile de finală ale Campionatului European și va întâlni naționala de fotbal a Angliei, informează GSP.

Ungaria a terminat pe locul 1 Grupa F, cu 5 puncte, pe poziția secundă s-a clasat Islanda, tot cu 5 puncte.

Pe locul 3 e Portugalia, cu 3 puncte, iar ultima este Austria, cu un punct.

Citește și: Sportul românesc, căpușat de PSD. Campioanele la canotaj sunt umilite de stat, în timp ce ministrul Dunca favorizează alte sporturi: ”Dansul sportiv are 6.500 de legitimați, la canotaj câți sunt?!”INCREDIBIL! Primii români care traversează Atlanticul într-o barcă cu vâsle (FOTO)Darren Cahill, gest de mare LOIALITATE faţă de Simona Halep! Gestul australianului i-a lăsat mască pe toți

Citeşte mai multe despre:   Austria,   Islanda,   invinsa,   optimi,   Dragovici,   penalty,   ratat