Acasa Ştiri Sport EURO 2016: Islanda - Anglia, scor 2-1. Nordicii, una dintre cele mai mari surprize din campionatul european

Meciul dintre naționalele Islandei și Angliei s-a terminat cu scorul de 2-1. Partida a debutat în forță, cu un gol înscris de englezul Rooney în minutul 4.

Cu toate acestea, islandezii nu s-au lăsat mai prejos și i-au egalat pe englezi în minutul 6, prin Sigurdsson. Partida a devenit și mai încinsă când Islanda a reușit să conducă Anglia, în momentul în care Sigthorsson a mai înscris un gol în minutul 18.

Citește și: Spania ar putea fi exclusă de la Cupa Mondială din 2018Care au fost ultimele cuvinte ale Alinei Ciucu, fata omorâtă la metrou: 'Am auzit-o cum spunea…'Umilința la care a fost supus Regele Mihai chiar astăzi. Este ireal ce s-a întâmplatIlie Năstase, făcut praf de publicația The Guardian: Ce titlu i-au oferit britanicii (FOTO)

În ciuda faptului că naționala Angliei a încercat să întoarcă balanța în favoarea lor pe tot parcursul meciului, aceștia au fost înfrânți și trimiși acasă de către naționala Islandei.

Citeşte mai multe despre:   fotbal,   Islanda,   Anglia,   meci,   euro 2016