Acasa Ştiri Sport EURO 2016: Țara Galilor - Belgia, scor 3-1. Galezii, calificare fantastică în semifinale

Meciul dintre naționalele Țării Galilor și Belgia din cadrul Campionatului European 2016 s-a încheiat cu scorul de 3-1.

Scorul a fost deschis prin șutul lui Nainggolan, care a trimis o torpilă de la 20 de metri direct în vinclu în minutul 13, înclinând balanța în favoarea Belgiei. Galezul Williams a echilibrat situația cu un gol înscris cu o lovitură de cap din centrul careului, în minutul 34.

Citește și: Ilie Năstase, făcut praf de publicația The Guardian: Ce titlu i-au oferit britanicii (FOTO)S-a găsit soluția să nu mai moară nimeni la metrou. Guvernul: în 2018 se rezolvă problemaUn vasluian și-a prins nevasta goală în braţele primarului. Scuza femeii este fabuloasăDecizia șoc a unui mare fotbalist brazilian! Va candida la alegerile...

În minutul 55, Robson-Kanu a făcut o fază în mijlocul careului, marcând după o întoarcere cu călcâiul în minutul 55. Galezii au întors complet scorul în favoarea lor în minutul 86, prin golul lui Vokes.

Citeşte mai multe despre:   euro 2016,   meci,   fotbal,   Tara Galilor,   belgia,   scor