Acasa Ştiri Sport EURO 2016: Ungaria și Portugalia au încheiat meciul la egalitate, scor 3-3. Ambele echipe, în optimile de finală. Cu cine vor juca acestea

Meciul dintre Ungaria și Portugalia s-a încheiat la egalitate, cu scorul de 3-3, astfel că ambele echipe vor merge în optimile de finală ale Campionatului European.

Ungaria și Portugalia au oferit cel mai frumos meci de la acest turneu final în utlima etapă din grupe.

Citește și: Ce sumă fabuloasă primea Simona Halep de la ADIDAS și de ce nemții au refuzat prelungirea contractului. NIKE îi face o nouă ofertăA fost identificat sunetul auzit în timpul discursului lui Ceauşescu din decembrie ’89. VideoSoția a făcut anunțul despre Ion Iliescu. Medicii i-au dat vestea cumplităGest incalificabil! Un jucător de la FCSB a aruncat pe teren BANDEROLA NEAGRĂ purtată în memoria REGELUI MIHAI (VIDEO)

Ungaria va juca împotriva locului 2 din Grupa E, cel mai probabil Belgia, în timp ce Portugalia va da peste Croația, informează GSP.

Maghiarii au condus de trei ori, dar de fiecare dată s-au văzut egalați. Pentru unguri au marcat Gera (19') și Dzsudzsak o dublă (47', 55'). De partea cealaltă, Nani a egalat la 1 în minutul 42, apoi Ronaldo a marcat un gol superb cu călcâiul (50'), iar același portughez a stabilit scorul final în minutul 62.

Cristiano Ronaldo a intrat astfel în istoria Campionatului European după ce a reușit să marcheze la 4 turnee finale de CE.

Citește și: Franța, noua campioană mondială la handbal femininDOLIU în fotbal: Un jucător a încetat din viaţă în timpul unui meci din Spania! „Să nu mai îmi spuneţi REGE de acum încolo“ Declarație ȘOCANTĂ a lui Gică Hagi!

Citeşte mai multe despre:   Portugalia,   Ronaldo,   gol,   euro 2016,   echipe,   Croatia,   Ungaria,   unguri,   egalitate