Acasa Ştiri Sport Fotbalul a luat-o razna: GOL marcat de un SUPORTER în minutul 94! (VIDEO)

Fotbalul a luat-o razna: GOL marcat de un SUPORTER în minutul 94! (VIDEO)

A fost derby mare în campionatul din Honduras - tribune arhipline, două echipe rivale în teren (Olimpia vs. Motagua) și un final incendiar, de neconceput în fotbalul din Europa, dar gustat de toți cei prezenți.

În minutul 88, oaspeții au marcat golul de 2-1 și se îndreptau spre o victorie care i-ar fi dus peste rivali în clasament, informează Sport.ro.

Citește și: Begu câștigă cu Olaru la BRD Bucharest Open și atinge o performanță incredibilăPremierul Ungariei a pozat cu tricoul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, nou promovata în Liga I (FOTO)Irina Begu a câștigat turneul BRD Bucharest Open

Numai că Olimpia a lovit nesperat în minutul 90+4, după un gol care nu trebuia validat. Un suporter care alerga în voie prin careu, cu mingea lui, a marcat în același timp cu atacantul echipei sale.

Arbitrul nu a avut nicio reținere să valideze golul, deși era clar că portarul a fost derutat de fază. Nici comentatorului nu i s-a părut ceva în neregulă. A fost prea ocupat cu "Goooooool"-ul apocaliptic, care a însoțit spectaculos faza ce a devenit acum virală. (1:50)

Gooool!

Citește și: Cum se ANULEAZĂ un gol în Liga 1: "S-au JURAT pe copii, altfel..."Canotaj: AUR și ARGINT pentru România la Campionatul Mondial de tineretUIMITOR! Țiriac lansează provocarea anului! CE trebuie să faci pentru a câștiga un avion de lux!

Citeşte mai multe despre:   gol,   suporter,   min 94,   honduras