Acasa Ştiri Sport Handbal feminin: CSM București a câștigat Cupa României

Handbal feminin: CSM București a câștigat Cupa României

CSM București a câștigat Cupa României la handbal feminin, sâmbătă, după ce a învins-o în finală pe SCM Craiova cu 33-21 (18-11), în Sala Olimpia din Ploiești, anunță Agerpres.

CSM București câștigă trofeul pentru al doilea an la rând și reușește al doilea event consecutiv.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininRegele Mihai va fi înmormântat pe întuneric! Explicația Bisericii OrtodoxeIonuț Gologan a părăsit 'Închisoarea Iadului'. Anunțul avocatului Liviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligi

Finala a fost precedată de o ceremonie prin care CSM s-a despărțit de jucătoarele Cristina Vărzaru (retrasă din activitate), Carmen Martin, Linnea Torstensson, Cristina Nan, Simone Boehme și de antrenorul Per Johansson. Aceștia au primit buchete de flori și plachete din partea lui Andrei Luca, team managerul echipei.

SCM Craiova, care va juca în sezonul viitor al cupelor europene, a reușit în această stagiune cele mai bune performanțe din istoria clubului, locul 4 în Liga Națională și finala Cupei României.

În finala mică, CSM Bistrița a învins-o pe CSM Unirea Slobozia cu scorul de 32-31.

Citește și: Tragere INFERNALĂ pentru FCSB! Și-a aflat ADVERSARA din Europa League (VIDEO)Mihai Zmărăndescu a câștigat primul său titlu MMA din carieră. Mesaj pentru tata și faniAccidentare cumplită pentru un cunoscut fotbalist român: Sportivul va sta departe de teren pentru cel puțin șase luni (VIDEO)

Citeşte mai multe despre:   handbal feminin,   Cupa Romaniei,   2017