Acasa Ştiri Sport Hugo Lloris: "Faptul că Ronaldo a ieșit, i-a făcut și mai puternici. Ne așteptam la acest gen de meci". Ce a avut de spus portarul echipei de fotbal a Franței la adresa portughezilor

Hugo Lloris, portarul echipei de fotbal a Franței, a declarat că ieșirea lui Ronaldo din teren a fost de bun augur pentru echipa portughezilor, motivându-i pe aceștia să fie și mai puternici în finala EURO 2016.

"Faptul că Ronaldo a ieșit, i-a făcut și mai puternici", a explicat, Lloris, duminică seara, după eșecul de pe Stade de France, informează Agerpres.

Citește și: Schimbare majoră în tenis. Ce a decis Comitetul turneelor de Grand Slam Adevărul despre plecarea Danei Grecu de la Antena 3. Acum a spus tuturorCrezi că te pricepi la mașini? Fă TESTUL MAȘINILOR ROMÂNEȘTI!Hagi laudă Ungaria și critică România: Noi vorbim, plecăm şi la revedere!

Portarul Franței a mai spus că se simt cu toții dezamăgiț de rezultat, dar mandri pentru ceea ce au realizat de-a lungul acestui turneu.

Citește și: Șoc în lumea sportivă: Sharapova, anchetată pentru înşelăciune şi conspiraţieCondamnări pe viață în fotbalul mondial!Un mare antrenor din fotbalul internațional a încetat din viață la doar 64 de ani

Portugalia a învins Franța cu 1-0, după prelungiri, în finala EURO 2016, duminică seara, pe Stade de France, prin golul marcat de Eder, în minutul 109.

Citeşte mai multe despre:   portughezi,   meci,   euro 2016,   Franta,   meci,   Ronaldo,   lider,   portar,   lloris,   Hugo Lloris