Acasa Ştiri Sport Înfrângere fulgerătoare: Halep, eliminată în semifinale de Svitolina, scor 1-6, 1-6

Elina Svitolina și-a luat revanșa după înfrângerea din sferturile Roland Garros, învingând-o rapid pe Simona Galep, favorita numărul 2, cu scor de 6-1, 6-1 în Toronto. Halep nu a reușit să repete scenariul de pe pe zgura pariziană, astfel că a cedat după 56 de minute în care a comis 34 de erori nefortate.

Pentru parcursul de la Toronto, Halep va fi recompensata cu 122.190 de dolari si cu 350 de puncte WTA.

Citește și: Tot internetul a sărit în aer. Gestul făcut de Messi i-a pus pe fani pe gânduri (FOTO)Monica Niculescu și partenera sa au pierdut finala la dublu de la CincinnatiSimona Halep, la un meci distanță de LOCUL 1 WTA! Românca, ÎN FINALĂ la Cincinnati

Svitolina, care a disputat patru finale în acest an și a câștigat de fiecare dată, o va întâlni pe Wozniacki în ultimul act al competiției, scrie Hotnews

Citeşte mai multe despre:   halep,   svitolina,   toronto,   toronto