Acasa Ştiri Sport Irina Begu, victorie de SENZAȚIE la Istanbul! Românca s-a calificat în semifinale

Irina Begu s-a calificat în semifinalele turneului de la Istanbul după un meci de excepție făcut împotriva jucătoarei din Turcia, Basak Eraydin, numărul 257 WTA, potrivit DigiSport.

Românca a câștigat în trei seturi, scor 2-6, 7-6, 6-1, după două ore și 47 de minute.

Citește și: "Sunt tristă, frustrată, dezamăgită! Încă nu mi-am revenit". Cristina Neagu, complet distrusă după ultima înfrângereDani Oțil și Răzvan Simion nu-și mai vorbesc din cauza Lidiei Buble! Ce s-a întâmplatBianca este însărcinată! Vestea zilei în showbiz și primele declarațiiEliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal Feminin

Irina Begu va juca pentru un loc în ultimul act al competiției cu câștigătoarea meciului dintre Elise Mertens şi Cagla Buyukakcay.

Alte două românce vor juca, vineri, în sferturile turneului de la Istanbul, respectiv Stuttgart. Sorana Cîrstea va juca cu Elina Svitolina, în timp ce Simona Halep o va întâlni pe Anastasija Sevastova.

Citeşte mai multe despre:   Irina Begu,   semifinale,   Istanbul,   victorie,   Halep,   cirstea,   turneu