Acasa Ştiri Sport Juventus, aproape de o nouă finală de Ligă. Italienii au câștigat în deplasare la Monaco și vor să dea piept cu Realul lui Ronaldo

Juventus a câștigat cu 2-0 contra lui Monaco, în manșa tur a semifinalelor Ligii Campionilor, și este la un pas de o nouă finală.

Higuain a deschis scorul în minutul 29, pentru ca tot el să închidă tabela la 2-0 în minutul 59.

Citește și:  „Să nu mai îmi spuneţi Rege de acum încolo“ Declarație ȘOCANTĂ a lui Gică Hagi!Klaus Iohannis a încălcat protocolul la înmormântarea Regelui. Ce gest a făcutCine e omul din spatele organizării funeraliilor Regelui Mihai. PROTOCOL ZERO, organizare impecabilă! DOLIU în lumea sportului! VEŞTILE TRISTE nu se mai opresc! Este o MARE PIERDERE pentru România....(FOTO)

Rezultatul de miercuri seară o face pe Juventus să fie favorită la calificarea în finală, acolo unde, cel mai probabil, o va întâlni pe Real Madrid care s-a impus în turul celeilalte semifinale cu 3-0 în fața lui Atletico Madrid.

În cazul unei calificări în ultimul act al celei mai titrate competiții europene, Juventus ar juca, din nou, după doi ani o finală, după cea pierdută în fața Barcelonei.

Citeşte mai multe despre:   Juventus,   Monaco,   Liga Campionilor,   finala,   rezultat