Acasa Ştiri Sport Laura Siegemund a câștigat turneul WTA de la Stuttgart

Laura Siegemund a câștigat turneul WTA de la Stuttgart

Laura Siegemund, locul 49 WTA, a câștigat duminică turneul de tenis de la Stuttgart, informează Digisport. Sportiva din Germania a învins-o  in finala pe Kristina Mladenovic, din Franța, locul 19 WTA, după ce trecuse de Simona Halep în semifinala de sâmbătă.

Siegemund a învins-o în finală pe Mladenovic, cu scorul de 6-1, 2-6, 7-6 (7/5), după un meci de două ore și 29 de minute.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininBiserica Ortodoxă explică de ce Regele Mihai va fi înmormântat pe întunericPoze cu fiica lui Liviu Dragnea în sânii goi. Se iubește cu un cântăreț. FotoLiviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligi

Pentru succesul de duminică Laura Siegemund a încasat 107.036 de euro, un automobil marca Porsche 911 Carrera GTS și 470 de puncte.

La rândul său, Mladenovic a primit 57.157 de euro și 305 puncte WTA.

Citeşte mai multe despre:   Laura Siegemund,   a castigat,   turneul de la stuttgart,   Kristina Mladenovic