Acasa Ştiri Sport Liga 1: Pandurii a obținut victoria în meciul cu CSU Craiova, scor 2-1, iar VOLUNTARI - VIITORUL s-a încheiat cu scorul 0-1

Pandurii a reușit să obțină victoria în meciul cu CSU Craiova,  jucătorii lui Petre Grigoraş au câştigat cu scorul de 2-1. Singura ocazie de gol a primei reprize i-a aparţinut lui Andrei Ivan.

În minutul 57, Pandurii a dat primul gol. Ovidiu Herea înscrie cu un șut din afara careului, dupa o greșeală incredibilă a lui Popov, care a trimis mingea direct la adversar, informează sport.ro.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininIncredibil ce e în Ajun! Cum va fi vremea până la CrăciunPoze cu fiica lui Liviu Dragnea în sânii goi. Se iubește cu un cântăreț. FotoLiviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligi

În minutul 88, CSU a obținut un penalty, dupa ce Stanca îl faultează pe Nuno Rocha.

Căpitanul lui CSU Craiova, Vătăjelu, a înscris golul.

În al treilea minut de prelungiri, Hora le-a readus pe gazde la conducere. Golgheterul campionatului de anul trecut a fost pe fază şi a înscris golul victoriei, prima a gorjenilor în faţa Craiovei.

Citește și: Tragere INFERNALĂ pentru FCSB! Și-a aflat ADVERSARA din Europa League (VIDEO)Mihai Zmărăndescu a câștigat primul său titlu MMA din carieră. Mesaj pentru tata și faniAccidentare cumplită pentru un cunoscut fotbalist român: Sportivul va sta departe de teren pentru cel puțin șase luni (VIDEO)

Etapa urmatoare, Pandurii întalnește Astra pe teren propriu, dar până atunci joacă în Europa League cu Maccabi Tel Aviv, joi seara.

CSU Craiova intâlnește ASA Târgu Mureș în etapa a 2-a.

Cât despre meciul VOLUNTARI- VIITORUL s-a încheiat cu scorul 0-1

Citește și: Reacţie mizerabilă la meciul FCSB - LuganoScene scandaloase: Regele Mihai, ÎNJURAT și făcut ”TRĂDĂTOR” pe Arena Națională (VIDEO)ȘOC în SUA: Medicul lotului de gimnastică a fost CONDAMNAT la 60 de ani de PUȘCĂRIE! Care este INFRACȚIUNEA ce i-a ruinat cariera (FOTO)

Viitorul a câștigat cu 1-0, meciul cu FC Voluntari, în urma golului marcat de Gabi Iancu în minutul 40, un șut fără preluare după o centrare venită de la Purece.

Viitorul obține cele 3 puncte în primul meci al sezonului.

Iancu a şutat spre poartă în minutul 7, iar mingea a fost respinsă cu mâna de Alexandru Coman, însă Lucian Rusandu a lăsat jocul să continue.

Citește și: Cristiano Ronaldo, DECLARAȚIA care îi întristează pe fani! Vrea să-și încheie cariera la...Premieră SENZAȚIONALĂ: Bucureștiul va găzdui Euro 2020, pentru meciurile din grupa C! Bruxelles a fost EXCLUSAu apărut primele imagini cu ”bătaia” încasată de Șumudică. A fost antrenorul agresat sau a jucat teatru? (VIDEO)

Gazdele au răspuns prin şutul lui Cernat, din lovitură liberă, care nu i-a pus probleme lui Rîmniceanu. Petre Ivanovici a fost cel care l-a întrebuinţat serios, apoi, pe portarul Viitorului. Oaspeţii au deschis scorul pe finalul reprizei - Iancu a finalizat centrarea lui Purece, informează Digi Sport.

În următoarea etapă, Viitorul primeşte vizita Stelei, în timp ce FC Voluntari joacă derby-ul Ilfovului, pe terenul Concordiei Chiajna.

Citeşte mai multe despre:   meciuri,   voluntari,   Viitorul,   csu craiova,   Pandurii,   victorie,   scor