Acasa Ştiri Sport Liga 1: Victorie pentru Concordia Chiajna în partida cu Corona Brașov, scor 1-0

Liga 1: Victorie pentru Concordia Chiajna în partida cu Corona Brașov, scor 1-0

Formaţia Concordia Chiajna a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Corona Braşov, într-un meci din etapa a patra a Ligii I. Unicul gol al partidei a fost înscris de Florea, în minutul 25, dintr-un penalti acordat de centralul Marcel Bîrsan pentru un fault în careu al lui Ilie.

Înainte de începerea partidei, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Adrian Moise, masorul Concordiei Chiajna, care a încetat din viaţă în această vară. Jucătorii au intrat pe teren purtând tricouri cu mesajul: "Chiajna nu te va uita niciodată”, scrie Mediafax.  În minutul 75, tehnicianul Coronei Braşov, Nicolae Manea, a fost trimis în tribună.

Concordia Chiajna nu a evoluat în primele trei etape ale acestui sezon deoarece abia şi-a câştigat la TAS dreptul de a evolua în Liga I, în locul echipei Rapid Bucureşti.

Citeşte mai multe despre:   Concordia Chiajna,   liga 1,   Corona Brasov,   fotbal