Acasa Ştiri Sport Liga I: Astra Ploiești - CS Severin, 1-1

Liga I: Astra Ploiești - CS Severin, 1-1

Astra Ploiești a remizat, vineri, pe teren propriu, cu CS Severin, scor 1-1, în cadrul etapei a patra din Liga I.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 46, prin Vancea, cu un șut sub transversala porții adverse. Astra a egalat în minutul 73, prin Bukari, cu un șut la colțul lung din întoarcere.

Punctul din această seară este primul obținut în acest campionat de nou promovata CS Severin. A doua partidă a zilei, dintre CSMS Iași și Petrolul Ploiești se va disputa de la ora 21:30.

Citeşte mai multe despre:   Liga I,   scor,   fotbal,   rezultat,   Astra Ploiesti,   cs severin