Acasa Ştiri Sport Liga I: CSMS Iaşi - FC Botoşani, scor 2-2

Liga I: CSMS Iaşi - FC Botoşani, scor 2-2

Formaţia CSMS Iaşi a terminat la egalitate partida disputată, vineri, pe teren propriu, cu echipa FC Botoşani, scor 2-2, în etapa a XI-a a Ligii I.

Golurile gazdelor au fost marcate de Coşereanu '2 şi Onduku '46. Pentru oaspeţi au înscris Martinus '29 şi Codoban '77, informează Mediafax.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 66, când a fost eliminat Onduku pentru cumul de cartonaşe galbene.

În minutul 86 a fost eliminat şi un jucător de la FC Botoşani, Tincu, tot pentru cumul de cartonaşe.

CSMS Iaşi: Caparco - Voicu, Cr. Munteanu, Creţu, Ţigănaşu - Ciucur (Bole '45), Olah, Novac, Coşereanu (Bosoi '79) - Wesley, Onduku. Antrenor: Nicolo Napoli.

FC Botoşani: Curileac - Patache, Tincu, Oltean (Codoban '70), Acsinte - Fulop, Vaşvari, Croitoru (Ianc '54) - Roussel, Hadnagy (Anghelina '88), Martinus. Antrenor: Leo Grozavu

Citeşte mai multe despre:   Liga I,   CSMS Iasi,   fc botosani,   scor 2-2