Acasa Ştiri Sport Liga I: Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu, scor 1-1

Liga I: Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu, scor 1-1

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-1), cu formaţia Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa XI-a a Ligii I, la debutul ucraineanului Oleg Protasov pe banca tehnică a vicecampioanei României.

Gazdele au deschis scorul prin Petre, în minutul 59, din penalti, oaspeţii reuşind egalarea prin Enache, în minutul 71, din penalti.

Gaz Metan Mediaş: Buchta - Creţu, Muth, Mujdragici, Buzean - I. Cristea (Todea '87), Tahar - Llulaku, Curtean (Figliomeni '64), C. Petre (Avram '69) - D. Roman. Antrenor: Cristian Dulca.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Pliatsikas, Oros, Ben Youssef, Junior Morais - Yahaya, Laban - Chiţu (Cristescu '73), Florescu (Seto '73), William - Enache. Antrenor: Oleg Protasov.

Citeşte mai multe despre:   astra giurgiu,   Gaz Metan Medias,   Liga I,   scor 1-1