Acasa Ştiri Sport Liga I: Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-2

Liga I: Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-2

Echipa Pandurii Târgu Jiu a câștigat sâmbătă meciul disputat în deplasare cu formația Gaz Metan Mediaş, din etapa a doua a Ligii I, cu scorul de 2-0 (1-0).

Golurile partidei au fost marcare de Nistor în minutul 15 şi Ibeh în minutul 70.

Meciul a fost arbitrat la centru de Istvan Kovacs, ajutat la cele două linii de Vladimir Urzică şi Alexandru Cerei.

Gaz Metan Mediaş: Buchta - Zaharia, Frăsinescu, Akaki, Vukadinovici (Bud '46) - Todea - Vasilache, Fl. Dan (V. Negru '67), Vitinho (Avram '4), Cr. Petre - Buş. Antrenor: Cristian Pustai

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Unguruşan, Viera, Mamele, Vlad - Nistor, Voiculeţ (Rusu '64), Ibeh (Al. Grigoraş '84) - Boutdajine (Matulevicius '64), Maxim, Răduţ. Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Todea '23, Zaharia '30 Bud 90+2 / Răduţ '37

Citeşte mai multe despre:   Gaz Metan Medias,   pandurii targu jiu,   Liga I,   fotbal