Acasa Ştiri Sport Liga I: Rapid - CSMS Iaşi, scor 0-1

Liga I: Rapid - CSMS Iaşi, scor 0-1

Formaţia Rapid a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa CSMS Iaşi, într-un meci contând pentru etapa a XIII-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Wesley, în minutul 28.

În minutul 89, Wesley a ratat o lovitură de la 11 metri acordată după un fault al lui Mera asupra lui Bădic, fază la care jucătorul rapidist a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, relatează Mediafax.

Rapid: Bornescu - Tînc, Mera, Al. Iacob, N. Vasile - Al. Dan (Fl. Călin '46), Rui Miguel - Martin, E. Dică, Buş (Al. Coman '59) - I. Roşu (Balint '75). Antrenor: Marian Rada

CSMS Iaşi: Grahovac- I.Voicu, Plămadă, Cr.Munteanu, Ţigănaşu (Bădic '60) - Novac (Dima '80), Creţu - Bosoi, Wesley, Al.Ciucur- Onduku (Bole '63). Antrenor: Nicolo Napoli

Citeşte mai multe despre:   Liga I,   rapid,   CSMS Iasi,   scor 0-1