Acasa Ştiri Sport Meci nebun pentru Simona Halep. Românca s-a calificat în sferturile turneului de la Wimbledon după ce a trecut în trei seturi de Madison Keys

Meci incredibil al Simonei Halep la Wibledon. Românca s-a calificat în sferturi după ce a trecut de Madison Keys în trei seturi.

Simona Halep a câștigat cu scorul de 6-7, 6-4, 6-3 și merge mai departe în cadrul turneului londonez.

Citește și: DOLIU în lumea sportului! VEŞTILE TRISTE nu se mai opresc! Este o MARE PIERDERE pentru România....(FOTO)În autobuz, o doamnă cu sacoșe: 'Du-te d***u de golan!' Gestul tânărului, viral Salariu de excelență pentru Ciprian Sfichi, polițistul lovit cu sabia în cap de un interlop. Cati bani primesteSpania ar putea fi exclusă de la Cupa Mondială din 2018

Primul set a fost pierdut dramatic de româncă cu 6-7.

În actul secund, Halep nu a mai scăpat meciul din mână și a condus pe durata întregului set, trimițând partida astfel în decisiv.

În setul trei, meciul a fost unul destul de strâns, Halep terminând cu un game și obținând calificarea în sferturile turneului de la Wimbledon.

Citește și: Ilie Năstase, făcut praf de publicația The Guardian: Ce titlu i-au oferit britanicii (FOTO)Decizia șoc a unui mare fotbalist brazilian! Va candida la alegerile...Scene de o violență extremă la derby-ul Serbiei: Au fost zeci de persoane rănite (VIDEO)

Citește și: O mare rivală a Simonei Halep o așteaptă în semifinalele turneului demonstrativ de la Hua HinDoliu în sport! Un multiplu campion A MURIT în urma unui accident stupid! Cel mai mare ciclist al momentului a fost prins dopat

Citeşte mai multe despre:   Simona Halep,   Wimbledon,   sferturi