Acasa Ştiri Sport Moment incredibil la Wimbledon: Un jucător a urinat pe teren în timpul unei pauze

Turneul de la Wimbledon nu este lipsit de incidente. Ultimul scandal este legat de jucătorul Pablo Cuevas care ar fi urinat pe teren în timpul unei pauze.

Momentul dizgrațios a avut loc la meciul disputat luni noapte între echipele formate din Jonathan Marray/ Adil  Shamasdin și Pablo Cuevas/ Marcel Granollers.

Citește și: O mare rivală a Simonei Halep o așteaptă în semifinalele turneului demonstrativ de la Hua HinImagini cu prima tentativă de omor comisă de ucigașa de la metrou. Fata s-a opus - VideoUn fost șef de la Dinamo s-a însurat! Mireasa este superbă, a purtat rochie neagră Doliu în sport! Un multiplu campion A MURIT în urma unui accident stupid!

În setul al 5-lea, la scorul de 9-8, Pablo Cuevas a cerut o pauză pentru a merge la baie, dar a fost refuzat, pentru că a depășit numărul de pauze permise. Conform regulilor de dublu, un jucător are voie la maximum două pauze pentru a merge la baie, notează gsp.ro

Ca să rezolve problema,Cuevas a urinat într-un recipient, sub un prosop. Ulterior, fapta lui Pablo Cuevas a fost denunțată de un spectator. Cuevas a primit un avertisment pentru comportament nesportiv, dar oficialii de la Wimbledon au negat spusele martorului.

"Știu că a primit un avertisment pentru comportament nesportiv. Cred că avut legătură cu un recipient. Chiar nu știu. Cred că era legat și de o pauză pentru a merge la baie. Nu sunt sigur", a declarat Shamasdin

Citește și: Cel mai mare ciclist al momentului a fost prins dopatRATARE: Noua statuie a lui Maradona seamănă cu Bobby din Dallas!! (VIDEO, FOTO)"Sunt tristă, frustrată, dezamăgită! Încă nu mi-am revenit". Cristina Neagu, complet distrusă după ultima înfrângere

"Cred că ar trebui o pauză în plus dacă meciul are cinci seturi. Cred că Granollers trebuia lăsat să se ducă la Baie"  a spus Jonathan Marray.

Meciul s-a încheiat cu victoria tenismenilorJonathan Marray și Adil Shamasdin, aceștia câștigând cu scorul de 6-3, 4-6, 6-4, 3-6, 14-12.

Citeşte mai multe despre:   Jonathan Marray,   Wimbledon,   Adil  Shamasdin ,   pablo cuevas ,   Marcel Granollers