Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosiri cookie-urilor. Afla mai multe                   x
Acasa Ştiri Sport Oficialii lui Ajax nu l-au invitat pe Becali la dineul oficial, pe motive de rasism și xenofobie. Reacția deputatului: "Nu merg la dineu cu toți cioflingarii"

Oficialii lui Ajax nu l-au invitat pe Becali la dineul oficial, pe motive de rasism și xenofobie. Reacția deputatului: "Nu merg la dineu cu toți cioflingarii"

Un articol de: B1.ro | 12 Feb 2013, 15:40
Oficialii echipei olandeze Ajax Amsterdam nu l-au invitat pe Gigi Becali, patronul Stelei, la dineul oficial organizat înainte de partida dintre cele două echipe din 16-imile Europa League, motivând că românul este cunoscut pentru tentele de rasism și xenofobie, arată GSP.

Presa din Olanda a scris că patronul Stelei este un personaj controversat, care, printre altele, a blocat transferul unui fotbalist pe motiv că era de culoare, respectiv cazul Florent Sinama Pongolle.

Gigi Becali nu s-a arătat în niciun fel deranjat de gestul olandezilor, arătând că oricum nu voia să participe la dineu.

"Nu am eu nevoie de dineul oficial al lui Ajax. Ce să fac eu la dineul lor, ce eu merg la dineu cu toţi cioflingarii? Am fost la dineul de la Real Madrid, de la Betis, la Lyon şi cu Valencia. Ce să fac eu acolo? Nu mă interesează că m-au şters de la dineu", a spus Gigi Becali.

Citeşte mai multe despre:   ajax ,   dineu oficial,   invitatie,   Gigi Becali,   Steaua,   fotbal
Recomandă stirea:
email
+ adauga comentariu COMENTARII (9):
  • 1. De jlquxmb | 10 Aprilie 2013 17:39

    H9fvo8 rwqrfkdtckug

  • 2. De qpycfhku | 10 Aprilie 2013 17:39

    ygYZ13 qccnpgunujja

  • 3. De zdkjdrtbvaa | 08 Aprilie 2013 14:50

    T6xUA1 xlkdqjxyvxuz

  • 4. De Lebillyzema | 07 Aprilie 2013 02:15

    Well, that guy is a euro billionaire He made his fonrute selling sheep, then buying land, lots of land around Bucharest for less than 0.05$ per square meter. Now he sells it for more than 1000$ per square meter.The funny thing is, he's not only owning that Maybach, he's also driving it Yep, no professional driver for him. That's why he crashed that car in the first place.Oh, btw, the moron just bought himself another Maybach.Ah, and EuroCitizen, STFU. Becali doesn't represent Romania, he's just a plain moron billionaire not unlike other european billionaires.

  • 5. De hehehe | 17 Feb 2013 17:20

    Alora le-o fost frica ca aduce oile cu el

  • 6. De revoltatu | 17 Feb 2013 11:13

    becali marca -antonescu , din pacate asta e fata usl-istilor care s-au folosit de oameni de fff proasta calitate , cu dosare penale care au ajuns in guvern si parlament , iar prostimea le-a dat votul ,,crin cu ponta se fac raspunzatori , iar romanii indura rusine multi ani de acum incolo,,,,,,,,

  • 7. De teo | 12 Feb 2013 21:24

    Becali=Un idiot marca USL.Credetima i-mi este rusine sa mai spun ca sunt ROMAN.Cer scuze anticipat celor care se mai simpt jigniti.Trezitiva fratilor va rog din suflet.

  • 8. De dumitru.mihaluta | 12 Feb 2013 21:06

    NU MAI SUPORTAM PE ACEST INDIVID BACALI ADUCETI-VA AMINTE CATE PORCARII A SPUS ::EX:ALIANTA CU VADIM FRATI DE CRUCE A DOUA ZI A INCEPUT BALACAREALA CA LA NEBUNI ! APOI INTRAREA IN PNL DOAMNE COBORASE DUMNEZEU PE PAMANT CRIN STAPAN BECALI SLUGA ASA A ZIS ACUM A PLECAT DIN PNL SI FACE UN PARTID DE DREAPTA ....OMUL ASTA SE SCHIMBA DE LA UN MINUT LA ALTUL ,BANI ADAT IN STANGA SI IN DREAPTA PTR. CA NU ERAU MUNCITI DE EL CU SUDOAREA FRUNTII PAREREA MEA ESTE CA ACEST INDIVID ESTE INSTABIL PSHIIC FARA NICI O PREGATIRE MAI ESTE SI IN COMISIA JURITICA A PARLAMENTULUI ...SUNTEM JALNICI !!

  • 9. De James | 12 Feb 2013 18:40

    Un om needucat si primitiv acest atlet al ortodoxiei, ne face de rusine prin comportamentul sau oriental . Mai este si liberal!