Acasa Ştiri Sport Preliminariile Europa League: Spartak Trnava - Steaua, 0-3. Românii s-au calificat pentru play-off

Steaua București s-a calificat, joi, în play-off-ul Europa League, după ce a învins, în deplasare, Spartak Trnava cu scorul de 3-0, în tur românii find învinși cu 1-0.

Echipa din Ghencea a deschis scorul în minutul 8, prin atacantul brazilian Rocha, după o fază creată de Raul Rusescu.

Rusescu a înscris și el în minutul 76, după un corner executat de Bourceanu. Stefan Nikolic a înscris ultimul gol, în minutul 83, cu o lovitură de cap, după centrarea lui Pârvulescu.

Spartak Trnava - Steaua, 0-3 (1-0, în tur).

Citeşte mai multe despre:   Europa League,   fotbal,   preliminarii,   Steaua,   Spartak Trnava,   calificare