Acasa Ştiri Sport Reacție de Cartea Recordurilor: Comentatorul islandez, în culmea fericirii, după ce țara sa a câștigat pentru prima dată în istorie un meci la un Campioant European (VIDEO)

Un articol de:

Islanda reprezintă una din surprizele acestui Campionat European, după ce s-a calificat în optimi, unde va întâlni Anglia.

În ultimul meci din grupă, islandezi au scris istorie, reușind prima victorie la un campionat european.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininDani Oțil și Răzvan Simion nu-și mai vorbesc din cauza Lidiei Buble! Ce s-a întâmplatBianca este însărcinată! Vestea zilei în showbiz și primele declarațiiLiviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligi

Islanda a învins Austria cu 2-1  după ce a marcat golul victoriei în ultimul minut.

Odată cu victoria în fața Austriei, Islanda a terminat grupa pe locul secund cu 5 puncte, la egalitate cu Ungaria, care s-a situat pe primul loc datorită golaverajului.

Bodvarsson și Traustason au fost oamenii cu golurile pentru islandezi care au declanșat bucuria la finalul meciului.

Citește și: Tragere INFERNALĂ pentru FCSB! Și-a aflat ADVERSARA din Europa League (VIDEO)Mihai Zmărăndescu a câștigat primul său titlu MMA din carieră. Mesaj pentru tata și faniAccidentare cumplită pentru un cunoscut fotbalist român: Sportivul va sta departe de teren pentru cel puțin șase luni (VIDEO)

Cel mai extaziat de golul înscris de Traustason în minutele de prelungire ale meciului a fost comentatorul.

Acesta s-a bucurat atât de tare de victoria obținută de țara sa încât a fost aproape să rămână fără voce.

Citește și: Reacţie mizerabilă la meciul FCSB - LuganoScene scandaloase: Regele Mihai, ÎNJURAT și făcut ”TRĂDĂTOR” pe Arena Națională (VIDEO)ȘOC în SUA: Medicul lotului de gimnastică a fost CONDAMNAT la 60 de ani de PUȘCĂRIE! Care este INFRACȚIUNEA ce i-a ruinat cariera (FOTO)

Jurnalistul islandez este recunoscut pentru fanatismul arătat în timp ce comentează meciurile echipei Naționale. O reacție asemănătoare a avut și în meciul de debut cu Portugalia, încheiat la egalitate. (Puteți urmări video-ul AICI).

Citește și: Cristiano Ronaldo, DECLARAȚIA care îi întristează pe fani! Vrea să-și încheie cariera la...Premieră SENZAȚIONALĂ: Bucureștiul va găzdui Euro 2020, pentru meciurile din grupa C! Bruxelles a fost EXCLUSAu apărut primele imagini cu ”bătaia” încasată de Șumudică. A fost antrenorul agresat sau a jucat teatru? (VIDEO)

Citeşte mai multe despre:   Islanda,   comentator,   optimi,   Anglia,   reactie