Acasa Ştiri Sport Real, victorie EXEMPLARĂ în semifinalele Champions League împotriva lui Atletico Madrid. Cristiano Ronaldo și-a dus echipa cu un pas în finală

Real Madrid este cu un pas în finala Champions League după ce a trecut fără emoții, scor 3-0, de Atletico Madrid.

Derby-ul din capitala Spaniei s-a încheiat cu o victorie categorică a echipei lui Zidane, iar trupa lui Simeone va avea un meci greu în retur.

Citește și: Gest incalificabil! Un jucător de la FCSB a aruncat pe teren BANDEROLA NEAGRĂ purtată în memoria REGELUI MIHAI (VIDEO)În plin scandal, Principesa Margareta s-a dat de gol în timpul înmormântării RegeluiCe a făcut acest polițist cu trandafirii aruncați spre sicriul Regelui. Merită respectul tuturorFranța, noua campioană mondială la handbal feminin

Cristiano Ronaldo a fost omul meciului, reușind toate cele trei goluri ale gazdelor. Portughezul a deschis scorul în minutul 10, iar până la pauză tabela a rămas neschimbată.

Ronaldo și-a adăugat în cont dubla în minutul 77, iar cu patru minute înainte de final a stabilit scorul partidei, 3-0 pentru Real Madrid.

Miercuri seara va avea loc un alt duel tare din cealaltă semifinală din Champions League, Monaco va primi vizita italienilor de la Juventus într-o partidă spectaculoasă pentru calificarea în finala celei mai importante competiții europene.

Citește și: DOLIU în fotbal: Un jucător a încetat din viaţă în timpul unui meci din Spania! „Să nu mai îmi spuneţi REGE de acum încolo“ Declarație ȘOCANTĂ a lui Gică Hagi! DOLIU în lumea sportului! VEŞTILE TRISTE nu se mai opresc! Este o MARE PIERDERE pentru România....(FOTO)

Citeşte mai multe despre:   Champions League,   Cristiano Ronaldo,   Real Madrid,   semifinale,   Atletico madrid