Acasa Ştiri Sport România a învins Finlanda, scor 2-0, în preliminariile Euro-2016

România a învins Finlanda, scor 2-0, în preliminariile Euro-2016

Reprezentativa României a învins, marţi, la Helsinki, cu scorul de 2-0 (0-0), selecţionata Finlandei, în etapa a treia a grupei F de calificare la Euro-2016.

Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu, în minutele 54 şi 83, tricolorii evoluând cu un jucător în plus din minutul 56, relatează Mediafax.

Finlanda: Maenpaa - Hurme, Toivio, Moisander, Arkivuo - Ring, Sparv, Hetemaj (Pohjanpalo '64) - Hamalainen (Markkanen '74), Pukki (Riski '46), Eremenko. Selecţioner: Mixu Paatelainen.

România: Tătărușanu - Luchin, Chiricheş, D. Grigore, Raț - Hoban, Pintilii - Torje, Chipciu (Sânmărtean '49), Tănase (Enache '84) - Stancu (Rusescu '86). Selecţioner: Victor Pițurcă.

Căpitanul echipei naţionale, Răzvan Raţ, s-a aflat la meciul cu numărul 100 pentru România.

Citeşte mai multe despre:   Euro-2016 ,   preliminarii Euro-2016 ,   Romania,   Finlanda,   scor 2-0