Acasa Ştiri Sport România - Olanda 0-3! Prima înfrângere pentru Contra pe banca "tricolorilor"

România - Olanda 0-3! Prima înfrângere pentru Contra pe banca "tricolorilor"

România a piedut amicalul cu Olanda, 0-3, într-o partidă amicală disputată pe Arena Națională. Aceasta a fost prima înfrângere a lui Cosmin Contra pe banca naționalei, în patru meciuri, anunţă GSP.

După o prima repriză echilibrată, Olanda a preluat controlul. Depay a deschis scorul în minutul 48, cu o lovitură de cap din 6 metri.

În minutul 56, Babel a marcat dintr-o poziție la limita ofsaidului, cu un șut din mijlocul careului, după ce a trimis în poartă centrarea lui Berghuis. Scorul final a fost stabilit în minutul 80, de Luuk De Jong, care a reluat cu capul din apropierea porții.

Citește și: Prima înfrângere pentru FCSB în cupele europene (FOTO)Alexandru Arșinel aruncă bomba: Stela Popescu e îngropată, a murit ieriDeclarația halucinantă a Stelei Popescu, la ultima apariție în public. Cadoul i-a căzut din mână, apoi a spus:Nouă ani de închisoare pentru o fostă vedetă de la Real Madrid cu aproape 100 de prezențe în naționala Braziliei (FOTO)

Citeşte mai multe despre:   România,   olanda,   fotbal,   amical