Acasa Ştiri Sport Simona Halep s-a calificat fără emoții în sferturile turneului de a Stuttgart. Victorii și pentru Sorana Cîrstea, Irina Begu și Alexandra Cadanțu la Istanbul

UPDATE: Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturile turneului de la Istanbul, după ce a trecut în două seturi,.â scor 6-4, 6-2, de Sakkari.

Citește și: Ilie Năstase, făcut praf de publicația The Guardian: Ce titlu i-au oferit britanicii (FOTO)S-a găsit soluția să nu mai moară nimeni la metrou. Guvernul: în 2018 se rezolvă problemaUn vasluian și-a prins nevasta goală în braţele primarului. Scuza femeii este fabuloasăDecizia șoc a unui mare fotbalist brazilian! Va candida la alegerile...

Simona Halep s-a calificat fără emoții în sferturile turneului de la Stuttgart.

Românca a învins-o în două seturi pe Barbora Strycova, scor 6-2, 6-3.

Simona a fost condusă cu 2-0 în primul set, dar a reușit să revină și să-și adjudece categoric setul.

Citește și: Scene de o violență extremă la derby-ul Serbiei: Au fost zeci de persoane rănite (VIDEO)O mare rivală a Simonei Halep o așteaptă în semifinalele turneului demonstrativ de la Hua HinDoliu în sport! Un multiplu campion A MURIT în urma unui accident stupid!

În actul secund, a venit rândul romîncei să conducă cu 2-0 și să fie egalată, însă a știut să getioneze bine situația, învingând cu 6-3.

Alte trei românce participă în aceste zile la un alt turneu, cel din Istanbul de această dată.

Este vorba de Irina Begu care s-a calificat în sferturi după ce a trecut cu 2-1 de Flipkens, în timp ce Alexandra Cadanțu merge în optimi.

Citește și: Cel mai mare ciclist al momentului a fost prins dopatRATARE: Noua statuie a lui Maradona seamănă cu Bobby din Dallas!! (VIDEO, FOTO)"Sunt tristă, frustrată, dezamăgită! Încă nu mi-am revenit". Cristina Neagu, complet distrusă după ultima înfrângere

La ora redactării acestei știri o altă româncă se luptă pentru un loc în sferturi la Istanbul. Sorana Cîrstea joacă cu Sakkari pe care a învins-o în primul set.

Citește și: Eliminare dramatică a României la Campionatul Mondial de Handbal FemininLiviu Dragnea nu renunță la visul de a își face stadion de 12 milioane de euro în Teleorman, județ fără nicio echipă în primele două ligiTragere INFERNALĂ pentru FCSB! Și-a aflat ADVERSARA din Europa League (VIDEO)

Citeşte mai multe despre:   Simona Halep,   Begu,   Stuttgart,   Istanbul,   turneu