Acasa Ştiri Sport Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma. Românca, meci formidabil cu o adversară venită din calificări

UPDATE: Simona Halep va juca în semifinale la Roma cu Kiki Bertens, care a învins-o vineri, în sferturi, cu 6-3, 6-3, într-o oră și 27 de minute, pe australianca Daria Gavrilova.

Citește și: Franța, noua campioană mondială la handbal femininCe a făcut acest polițist cu trandafirii aruncați spre sicriul Regelui. Merită respectul tuturorKlaus Iohannis a încălcat protocolul la înmormântarea Regelui. Ce gest a făcutDOLIU în fotbal: Un jucător a încetat din viaţă în timpul unui meci din Spania!

Vești formidabile din tenis. Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma, după ce a trecut în două seturi de Anett Kontaveit.

Halep nu a avut emoții și a trecut cu scorul de 6-2, 6-4 de jucătoarea venită din calificări.

Pentru un loc în finală, Simona Halep va juca cu învingătoarea meciului dintre Kiki Bertens şi Daria Gavrilova.

Citește și:  „Să nu mai îmi spuneţi REGE de acum încolo“ Declarație ȘOCANTĂ a lui Gică Hagi! DOLIU în lumea sportului! VEŞTILE TRISTE nu se mai opresc! Este o MARE PIERDERE pentru România....(FOTO)Spania ar putea fi exclusă de la Cupa Mondială din 2018

Pentru victoria de vineri, Halep a câștigat 115.170  de euro și 350 de puncte WTA.

Citeşte mai multe despre:   Simona Halep,   semifinale,   adversara,   Roma,   meci