Acasa Ştiri Sport Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma. Românca, meci formidabil cu o adversară venită din calificări

UPDATE: Simona Halep va juca în semifinale la Roma cu Kiki Bertens, care a învins-o vineri, în sferturi, cu 6-3, 6-3, într-o oră și 27 de minute, pe australianca Daria Gavrilova.

Citește și: A murit unul dintre sportivii care au făcut istorie în fotbalul românesc“Astăzi nu putem să vorbim despre sport”. Ziarul de casă al Realului, gest superb după atentatul din Barcelona. Ce titrează presa de pe întreg mapamondul (FOTO)Doi steliști sunt out din Turcia. Becali îl vrea pe unul înapoi

Vești formidabile din tenis. Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma, după ce a trecut în două seturi de Anett Kontaveit.

Halep nu a avut emoții și a trecut cu scorul de 6-2, 6-4 de jucătoarea venită din calificări.

Pentru un loc în finală, Simona Halep va juca cu învingătoarea meciului dintre Kiki Bertens şi Daria Gavrilova.

Citește și: Salzburg s-a impus categoric la Ovidiu, iar Viitorul este tot mai departe de grupele Europa LeagueJucătorii de la FC Barcelona și Real Madrid s-au unit împotriva teroriștilor. Ce mesaje au transmis Cristiano Ronaldo și Messi (FOTO)Tenis: Simona Halep s-a calificat în sferturi la Cincinnati

Pentru victoria de vineri, Halep a câștigat 115.170  de euro și 350 de puncte WTA.

Citeşte mai multe despre:   Simona Halep,   semifinale,   adversara,   Roma,   meci