Acasa Ştiri Sport Simona Halep şi Irina-Camelia Begu s-au calificat în sferturi de finală la Madrid Open, la dublu

Perechea Simona Halep/Irina-Camelia Begu s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale probei de dublu de la Madrid Open, turneu organizat de Ion Ţiriac şi dotat cu premii în valoare totală de 5.924.318 dolari, potrivit News.ro.

Halep şi Begu au învins, în turul doi, cu scorul de 6-2, 7-5, după o oră şi trei minute, cuplul Nao Hibino/Alicja Rosolska (Japonia/Polonia), după ce au revenit în setul secund de la 1-5.

Citește și: Gest incalificabil! Un jucător de la FCSB a aruncat pe teren banderola neagră purtată în memoria Regelui Mihai (VIDEO)În plin scandal, Principesa Margareta s-a dat de gol în timpul înmormântării RegeluiCine e omul din spatele organizării funeraliilor Regelui Mihai. PROTOCOL ZERO, organizare impecabilă!Franța, noua campioană mondială la handbal feminin

În sferturile de finală, Simona Halep şi Irina-Camelia Begu vor întâlni perechea Sania Mirza/Iaroslava Şvedova (India/Kazahstan), cap de serie numărul 4, care a trecut, cu scorul de 6-1, 7-5, de cuplul Monica Niculescu/Christina McHale (România/SUA).

Pentru calificarea în sferturi de finală la Madrid, Halep şi Begu vor primi câte 215 puncte în clasamentul de dublu şi un cec în valoare de 40.740 de euro.

Citește și: DOLIU în fotbal: Un jucător a încetat din viaţă în timpul unui meci din Spania! „Să nu mai îmi spuneţi REGE de acum încolo“ Declarație ȘOCANTĂ a lui Gică Hagi! DOLIU în lumea sportului! VEŞTILE TRISTE nu se mai opresc! Este o MARE PIERDERE pentru România....(FOTO)

Citeşte mai multe despre:   Madrid Open,   Simona Halep,   Irina-Camelia Begu